İŞKUR AKÇAKENT’İN ENGELLERİNİ KALDIRIYOR

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Akçakent li Engelli vatandaşlarımıza yönelik 50.000 TL hibe destek alabilmeleri için Girişimcilik Eğitim Programında belge almaya hak kazanan vatandaşlarımıza sertifika töreni düzenlendi. Sertifika törenine Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi ÜNAL, Akçakent İl Genel Meclis Üyesi Özer BEKTAŞ, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu […]
Genel - 16 Mayıs 2018 14:29 A A

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Akçakent li Engelli vatandaşlarımıza yönelik 50.000 TL hibe destek alabilmeleri için Girişimcilik Eğitim Programında belge almaya hak kazanan vatandaşlarımıza sertifika töreni düzenlendi.

Sertifika törenine Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi ÜNAL, Akçakent İl Genel Meclis Üyesi Özer BEKTAŞ, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Fatih MENEKŞE, Akçakent Halk Eğitim Merkezi Müdürü V.Alper GÜNAY katıldı.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi ÜNAL törene katılan kursiyerlere yaptığı konuşmada“İşgücü piyasasına katılarak kendi işinizin sahibi olmanızı, Engelli Kendi İşini Kurma Projemiz ile 50.000 TL’ye kadar hibe destek almanızı sağlamak amacıyla bu girişimcilik sertifikası ile ilk adımı atmış bulunmaktasınız. Sahibi olduğunuz Girişimcilik Sertifikası ile İŞKUR’un yürütmekte olduğu projemize başvurular 8 Haziran 2018’e kadar devam ediyor.Gerekli evraklarınızı tamamlayarak bu projemize başvurduğunuz takdirde daha önce bu projeden yararlanan onlarca proje sahibi gibi kendi işletmenizi kurup, isterseniz hayvancılık yapmak amacıyla da 50.000 TL destekten yararlanabileceksiniz. İŞKUR’un Engelli ve Eski Hükümlü istihdamına yönelik destekleri çerçevesinde düzenlenen projede amacı: Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurmaları, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır.” dedi.

Yapılan toplantının ardından kursiyerlere girişimcilik sertifikaları dağıtıldı.

Comments

comments

Bu haber 8522 kez okundu.
Genel - 14:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.