İŞKUR ve KTSO’DAN GİRİŞİMCİLİK KURSU

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce açılan kursu başarıyla tamamlayan girişimci adaylarına sertifikaları verildi. KTSO’dan ve İŞKUR’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, odanın konferans salonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan KTSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kursiyerleri tebrik etti. Oda ile Çalışma ve İş Kurumu işbirliğinde düzenlenen kursta girişimcilerin önemli eğitimler aldığını vurgulayan Ekicioğlu, […]
Genel - 13 Eylül 2018 22:36 A A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce açılan kursu başarıyla tamamlayan girişimci adaylarına sertifikaları verildi.

KTSO’dan ve İŞKUR’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, odanın konferans salonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan KTSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, kursiyerleri tebrik etti.

Oda ile Çalışma ve İş Kurumu işbirliğinde düzenlenen kursta girişimcilerin önemli eğitimler aldığını vurgulayan Ekicioğlu, şöyle devam etti:

“Bugün burada Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının desteğiyle teknik bilgiler de aldılar. Ülkemizin girişimci ruhla kalkınma seviyesi yükseltecektir. Özellikle son zamanlarda kadınlarımızın ve gençlerimizin girişimciliğe yönelmesi bizleri çok mutlu ediyor. Girişimcilerimizle ekonomik kalkınmaya önemli katkılar sağlanacak. Ticaret ve Sanayi Odası olarak bütün yeni girişimcilerimize elimizden gelen desteği sunacağız.”

Törende konuşan Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V.  Ahmet Hamdi ÜNAL “Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamızla uyumlu bir şekilde sürekli olarak açtığımız Girişimcilik Eğitim Programlarına bir yenisini daha ekledik.Girişimcilik Eğitim Programı İŞKUR’un ana faaliyet kollarından birtanesidir. Girişimcilik Eğitim Programı ile herhangi bir işyeri olmayan vatandaşlarımızın KOSGEB destekleri ile kendi işyerini kurmaları amaçlanmaktadır. Bu açıdan kendi işletmesini kurmak isteyen vatandaşlarımıza ilk adım olacakyeni tamamlanan programın Kırşehir’de yeni işletmeler kurulup şehrin gelişmesine katkı sağlamaaçısından katkı sağlayacağını düşünmekteyim. Düzenlediğimiz bu eğitimin hayırlara vesile olup, sertifika almaya hak kazanan vatandaşlarımızın kendi işyerlerini kurarak bol kazanç elde etmelerini temenni ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Ünal ve Kırşehir Ticaret Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu  adaylara teşekkür ederek, başarılar dilediler.

Comments

comments

Bu haber 8120 kez okundu.
Genel - 22:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.