İŞKUR VE TÜGVA GİRİŞİMCİLİK PROĞRAMI DÜZENLİYOR

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında ortaklaşa Girişimcilik Eğitim Programı düzenleneceğini duyurdu. Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, şehrimiz genelinde bu yıl şimdiye kadar 250 kişi için düzenlenen ve işyeri açmak isteyen girişimcilere yönelik Girişimcilik Eğitim Programları düzenlemeye tüm […]
Genel - 19 Nisan 2018 15:36 A A

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında ortaklaşa Girişimcilik Eğitim Programı düzenleneceğini duyurdu.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, şehrimiz genelinde bu yıl şimdiye kadar 250 kişi için düzenlenen ve işyeri açmak isteyen girişimcilere yönelik Girişimcilik Eğitim Programları düzenlemeye tüm hızıyla devam ederken yeni bir proğramı daha hizmete sundu.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada Vatandaşlarımızın yoğun talebi ile karşılanan Girişimcilik Eğitim Programı düzenlemek üzere ülkemizin büyük vakıflarından Türkiye Gençlik Vakfı Kırşehir Şubesi ile Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı denildi

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA yaptığı açıklamada “İlimizin gelişmesine katkıda bulunacak her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Yeni işyerlerini KOSGEB’in desteklerinden yararlandırmak üzere düzenlediğimiz Girişimcilik Eğitim Programları ile çok sayıda işletmenin kurulmasına vesile olmuş durumdayız. Girişimcilik belgesi sayesinde vatandaşlarımız KOSGEB’in 50.000 TL’ye kadar hibe desteği ve 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi desteklerinden faydalanabileceklerdir. Türkiye Gençlik Vakfı ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu programda da amacımız yeni işyeri açmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmaktır. Bizimle ortak bu projeyi yürüten Türkiye Gençlik Vakfı Kırşehir Şubesi İl Temsilcisi Sergen ÖZDEMİR ’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Comments

comments

Bu haber 9885 kez okundu.
Genel - 15:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.