İSRAİL VE AMERİKA LANETLENDİ

  Kırşehir sivil toplum kuruluşları ortak sesle Kudüs ü Başkent ilan eden A.B.D başkanı Trump ve İsrail i lanetleyen sloganlar attı ve bu girişimin kabul edilemez olduğunu ifade eden bildiri okudu.   ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacakları ve büyükelçiliği taşıyacaklarına dair açıklama yaptığını hatırlatan Bayraktar, şöyle konuştu: Kırşehir‘de Cacabey Meydanı’nda bir araya gelen KırşehirAhi […]
Genel - 6 Aralık 2017 13:10 A A

 

Kırşehir sivil toplum kuruluşları ortak sesle Kudüs ü Başkent ilan eden A.B.D başkanı Trump ve İsrail i lanetleyen sloganlar attı ve bu girişimin kabul edilemez olduğunu ifade eden bildiri okudu.

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacakları ve büyükelçiliği taşıyacaklarına dair açıklama yaptığını hatırlatan Bayraktar, şöyle konuştu:

Kırşehir‘de Cacabey Meydanı’nda bir araya gelen KırşehirAhi Sivil Akıl Platformu’na üye sivil toplum kuruluşları başkanlarının da aralarında olduğu grup adına basın açıklaması yapan Türkiye Gençlik Vakfı Kırşehir Şube Başkanı Sergen Özdemir, Filistin ve Kudüs’ün, dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi olmadığını, tüm İslam aleminin namusu olduğunu belirtti.

Bir yandan gönül coğrafyasında ölümler yağdırılırken diğer yandan kutsallar çiğnenerek Müslümanların topraklarına el uzatıldığını ifade eden Özdemir, artık ümmetin prangalarından kurtulması gerektiğini vurguladı.

“Kudüs bizimdir, bizim kalacak”, “Ya Allah, bismillah Allahüekber” şeklinde slogan atan grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

 

Comments

comments

Bu haber 7417 kez okundu.
Genel - 13:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.