İYİ PARTİ 1.OLAĞAN KONGRESİ

İyi Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi yapıldı. İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen kongre, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, İyi parti Merkez danışma kurulu üyesi 21. dönem Milletvekili Beyhan Aslan, Danışma Kurulu üyesi Tuncay Tekay, Keçiören İlçe Başkanı Avukat Güçlü Şener, Kazan ilçe […]
Genel - 4 Mart 2018 18:46 A A

İyi Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi yapıldı.

İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen kongre, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, İyi parti Merkez danışma kurulu üyesi 21. dönem Milletvekili Beyhan Aslan, Danışma Kurulu üyesi Tuncay Tekay, Keçiören İlçe Başkanı Avukat Güçlü Şener, Kazan ilçe başkanı Cevdet Vural, Kurucular Kurulu üyesi Fuat Yıldırım’ın iştirak ettiği kongrede oyların tamamını alan Müfit Göçen, partisinin il başkanlığına seçildi.

Kongreye CHP kadın kolları Başkanı Nejla Yenidünya ve Chp yi temsilen bir heyet ziyarette bulunarak hayırlı olsun dileklerini iletti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Birol Yurdugül ve bir heyet, Şeker-İş sendikasından bir heyet, Esnaf ve Sanatkarlardan oluşan bir heyette  kongreye hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Tek listeyle girilen seçimde yönetim kurulu şu şekilde oluştu;

Konuşmaların yapıldığı kısımda ilk sözü alan Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz konuşmasında ;

Hükümetin iki kararı hakkında görüş bildireceğini söyleyerek birinci olarak 1984 yılında başlayan hain terör örgütünü bitirmek için başlatılan Zeytin dalı harekatına son nefer, son nefes’e kadar destek verdiklerini belirterek, zor dönemlerde kurulan şeker fabrikalarının özelleştirilmesine de  karşı olduklarını, kar eden kurumun özelleşmesine, taşımacısından, çalışanına çiftçisinden halkına kadar karşı olunduğunu ve kendilerinin de çalışanlarla beraber olduklarını dile getirdi.

iyi kadınları tebrik eden Araz,her gün bir proğram yapıyorlar,dur durak bilmiyorlar, yorulmuyorlar,desteklerimizi esirgemeyeceğiz dedi.

İyi gençlikten de bahseden Nuri Araz, Gençlik kolları başkanı Çağatay Dağıstan’ı sahneye çağırarak takdim etti.

Nuri Araz’ın konuşmasının ardından söz alan Şair Ali Aydemir şiir okudu.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen İl Başkanı Müfit Göçen;

Ankara da yaptığı ziyaret esnasında İyi parti Genel Başkanı Meral Akşener’in selamını ve teşekkürlerini ilettiğini belirterek başladı.

Zeytin dalı harekatının sonuna kadar arkasında olduklarını ama PKK’nın oraya  Habur’dan Kobaniye geçisini sağlayanları unutmadıklarını, hava alanına paçavraların çekilmesini, oslo görüşmelerini, mitigler de aponun mektubunun okutulması unutmayacağız, unutturmayacağız dedi.

Şeker fabrikasının özelleştirilmesini eleştiren Göçen, Japonya nın prinç’i Dünya piyasasından 5 kat fazla yediğini ama dışa bağımlı olmamak için yerli kullanmaya devam ettiğini şeker’in dışa bağımlı olamayacağını dile getirdi.

Ziraat bankasından, Kızılay dan Türk ün kaldırıldığını, kelime oyunları yapsalarda burasının Türkiye Cumhuriyesi, kendilerinin de Türk olduğunu söyledi.

Biz iktidar olacağız diyen Göçen, özgür, huzurlu, gelecek kaygısı olmadan bu bayrak altında, adalet içerisinde yaşamak istiyoruz dedi.

Siyasi geçmişimizi kapattık diyen Göçen, kimsenin menfeatleri için çalışmayacaklarını ve kimsenin kendilerini kullanmasına da izin vermeyeceklerini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Ramazan Mirzaoğlu Üniversite yıllarında silahlı saldırıya uğradıklarını ve çatışma ortamı çıkınca mücadeleye davet ettiklerini söyledi ve şu şekilde ilave etti “şu an iktidar da olan arkadaşlara kaçmayın dediğimizde biz kaçmıyoruz, hicret sünnetini işliyoruz dediler. ama cihat farzını unuttular, şimdi ülkeyi bu sünnet sevabı için farzı terk edenler yönetiyorlar”

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin ne kadar sakıncalı olduğnu belirten Mirzaoğlu Kırşehir’e güvendiklerini belirtti.

Son olarak kürsüye çıkan Fuat Yıldırım da konuşmalarında Şeker fabrikaları ve zeytin dalı harekatının ayrıntılarına değindi.

konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi, oylama sonucu 197 oyun tamamını alan Müfit Göçen teşekkür konuşması yaparak, yönetimiyle birlikte Ahi Evran-ı Veli Külliyesi ve türbesine geçerek ziyarette bulundular.

 

 

            

Comments

comments

Bu haber 15280 kez okundu.
Genel - 18:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.