İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ergun’un Kırşehir Ziyareti

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, “Bugün, farklılıklarımız ve iç siyasette yaşadığımız tüm tartışmaları rafa kaldıracağımız gündür.” İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Kırşehir İyi Parti İl Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatıyla ilgili konuşan İYİ Parti Yerel Yönetimler […]
Manşet Haberleri - 10 Ekim 2019 20:00 A A

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, “Bugün, farklılıklarımız ve iç siyasette yaşadığımız tüm tartışmaları rafa kaldıracağımız gündür.”

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Kırşehir İyi Parti İl Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye’nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatıyla ilgili konuşan İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz dün itibariyle Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harakatı’nın başlatmış bulunmaktadır. Bugün, farklılıklarımız ve iç siyasette yaşadığımız tüm tartışmaları rafa kaldıracağız gündür. Türk Ordusu cephede yerini aldığı anda, tek siyasi Partimiz “Al Bayrağın Partisi”dir. Mehmetçiklerimizin , Fırat’ın doğusuna girip, terör koridorunu yaratacakları hususunda şüphemiz yoktur. Türk Milleti ve ordusu, nice kahramanlık destanlarını yazmıştır, yazmaya da devam edecektir. Bu askeri harekat, her ne kadar terörizmle mücadele kapsamında yürütülüyor olsa da ,Suriye’nin toprak bütünlüğüne ve siyasi birliğine aykırı sonuçlar doğurmamalıdır. Bu yüzden de Türkiye Cumhuriyeti’nin, diplomatik yöntemleri de kullanarak mücadeleyi sürdürmesi gerektiği düşüncesindeyiz” dedi.

Ziyaretinin erken seçimle ilgisi olmadığını belirten Ergun “Ziyaretimiz erken seçimle alakalı değil. İYİ Parti olarak mümkünse bütün milletvekilliklerini almak istiyoruz. Yapılacak ilk genel seçimde Kırşehir’de en az 1 tane milletvekili olacak. Bundan da eminiz. İYİ Partinin, artık iktidara doğru yavaş yavaş ilerlediği kanaatindeyiz. İYİ Parti ittifak yaptığı partilerin de iktidar olduğu tüm mahalli idarelerde İYİ Belediyecilik anlayışıyla Sayın Meral Akşener’in liderliğinde “israf anlayışından insaf anlayışına” geçişi sağlamak için icraatçı, takipçi ve denetleyici bir yaklaşımla, kaynakları gerçek sahibi olan halka tahsisi için çalışacaktır” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 5387 kez okundu.
Manşet Haberleri - 20:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.