İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ŞEKER FABRİKALARI İÇİN KIRŞEHİR’E GELİYOR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş YILMAZ 26.02.2018 Pazartesi günü saat 12.00’de ilimize gelerek Kırşehir Şeker Fabrikası önünde haklarında özelleştirme kararı alınan Kırşehir Şeker Fabrikası ile beraber toplam 14 şeker fabrikası hakkında açıklama yapacak. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararı hakkında Kırşehir İYİ Parti İl Başkanı Müfit GÖÇEN konu hakkında şu açıklamada bulundu. “Şeker fabrikaları ile binlere […]
Genel - 22 Şubat 2018 19:41 A A

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş YILMAZ 26.02.2018 Pazartesi günü saat 12.00’de ilimize gelerek Kırşehir Şeker Fabrikası önünde haklarında özelleştirme kararı alınan Kırşehir Şeker Fabrikası ile beraber toplam 14 şeker fabrikası hakkında açıklama yapacak.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararı hakkında Kırşehir İYİ Parti İl Başkanı Müfit GÖÇEN konu hakkında şu açıklamada bulundu.

“Şeker fabrikaları ile binlere ailenin pancar ekerek, binlerce besicinin küspesini kullanarak ve nakliyecilerin taşımacılık yaparak ülkemiz ekonomisine katkı sunduğu bu fabrikaların özelleştirmesi kararının acilen durdurulması gerektiğine inanıyoruz. Sağlığa zararlı olan nişasta bazlı şekerin artan üretimi ve artan kullanım oranı, bu hükümet döneminde insan sağlığını tehdit eden bir noktaya gelmiştir. Acilen nişasta bazlı şeker üretiminin ve kullanımının durdurularak bunun insan sağlığı üzerindeki zararlarının ortadan kaldırılması gerekmektedir. Nişasta bazlı şeker üretimi ve tüketimi yerine bu fabrikalardaki normal şeker üretiminin artırılması ve endüstriyel ürünlerde sadece şeker kullanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Eski Merkez Bankası Başkanı ve eski Milletvekili İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş YILMAZ, İYİ Parti adına bu konuda düşüncelerini anlatmak için basın açıklaması yapacaktır. Ülkemizin ve şehrimizin değeri olan bu şeker fabrikalarının keyfe keder satışa çıkarılması hakkında ne kadar yanlış yapıldığı anlatılarak bu karardan vazgeçilmesi gerektiği anlatılacaktır.”

Comments

comments

Bu haber 5162 kez okundu.
Genel - 19:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.