İYİ PARTİ İL BAŞKANI MÜFİT GÖÇEN’İN 23 NİSAN MESAJI

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı ve bir bildiri yayınladı, Bildirisinde şöyle dedi;      “Aziz Kırşehirliler, Yarınların Ümidi Sevgili Çocuklarımız, Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıldönümüdür. 23 Nisan’ı ülkemizin her yanında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Bu günü milletimize […]
Genel - 22 Nisan 2018 22:23 A A

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı ve bir bildiri yayınladı,

Bildirisinde şöyle dedi;     

“Aziz Kırşehirliler, Yarınların Ümidi Sevgili Çocuklarımız,

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıldönümüdür. 23 Nisan’ı ülkemizin her yanında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Bu günü milletimize ve özellikle çocuklarımıza armağan ederek bayram olarak kutlanmasına vesile olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum. Bu mutlu bayramda milletimizin, özellikle de bu günün sahibi çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu vesileyle hepinize en içten sevgilerimi sunuyorum.

23 Nisan 1920, milli tarihimizin ve talihimizin dönüm noktasıdır. 23 Nisan 1920, ülkemizi işgale teşebbüs eden emperyalist güçlerin karşısında, Türk Milletinin vatanına sahip çıkmak gayretiyle milli iradeyi hâkim kıldığı gündür.

19 mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde başlayan Kurtuluş Savaşımız, “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” sloganı ile mücadeleye başlamıştı. Ve bu mücadele Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile gerçek gücüne ulaştı. Milletimizin birlik içinde yürüttüğü bu Milli Mücadele, vatanımızın kurtarılması ve Cumhuriyetimizin ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaştı. Onun önderliğinde kurulan bu ilk meclis, ülkemizin modern dünyayla bütünleşmesi, demokrasimizin olgunlaşması ve çoğulcu demokratik hayatın prensiplerin ülkemizde geçerli kılınması sürecinde tarihi bir rol üstlenmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 1920’den beri milli iradenin tecelli ettiği tek mekândır. Kurtuluşu sağlayan bu meclis cumhuriyetin temellerini atarken nasıl ‘Milli İradeyi’ esas almışsa; dileriz ki sonsuza kadar devletimiz ve milletimizin bekası da ‘Milli İrade’ ile sağlanır.

Meclis Türkiye’nin arzu ettiği demokratik istikrarı korumak, millet iradesini en açık şekilde yönetime yansıtmak ve hukukun üstünlüğünü tam manasıyla hayata geçirmek açısından büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemiz Atatürk’ün bize emanet ettiği “çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek ülküsü”ne ancak çağdaş ve demokratik bir ortamda ulaşabiliriz. Bu nedenle demokrasimize, parlamenter sisteme ve güçler ayrılığı ilkesine büyük bir bağlılıkla sahip çıkmamız gerekiyor.

Ülkemizin, her geçen gün gelişmesini ve güçlenmesini, ekonomimizin istikrar içinde büyümesini arzu ediyoruz. Buna paralel olarak demokrasimizin güçlenmesi, içte ve dışta sorunlarını çözmüş, uluslar arası arenada saygınlığını pekiştirmiş güçlü bir ülke olma hedefiyle medeniyet yolculuğumuza devam ediyoruz. Bütün gayemiz çocuklarımıza daha güzel, daha müreffeh bir ülke bırakabilmektir.

Aziz Kırşehirliler sevgili çocuklar, 23 Nisan bayramı öncelikle çocukların günüdür. Çocuklarımızın Dünya çocuklarıyla beraber kutladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ün çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni ortaya koymaktadır. Biz de sizlerin ülkemizin geleceği, yegâne umudu olduğunuza inanıyoruz. Türkiye’yi aydınlık yarınlara siz taşıyacaksınız. İmza atacağınız başarılarla, ülkemizin çağdaş uygarlık hedeflerine ulaşmasında belirleyici rol oynayacaksınız. Sizlerin sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir hayat yaşamanız en büyük temennimizdir. Bütün çabalarımızın bu yönde olduğunu bilmenizi isterim. Her iyi ve güzel olan çalışmamız sizin içindir. İnanıyorum ki, insanlığın en büyük arzusu olan, barış ve kardeşlik içinde yaşayan bir dünyanın kurulması, siz çocuklarımızın eseri olacaktır. Hepinizi çok seviyor ve sizlere çok güveniyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

   

Comments

comments

Bu haber 9401 kez okundu.
Genel - 22:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.