İYİ PARTİ KIRŞEHİR “ULUSAL BASINA ” TEPKİ GÖSTERDİ

İş Bankası Önünde “Medya Hükümetinse Meydanlar İyilerin” adlı slogan ile Basın açıklaması yapan İyi parti Kırşehir İl Başkanlığı, 1 Nisan’da Ankara’da 1. Olağan Genel Kurultayını yayınlamayan Ulusal basına tepki gösterdi. Gerçekleşen Kurultayın, hiç bir basın tarafından yer verilmediğini, sadece bir kanalın canlı yayın yaptığını ve bir kanalın da birkaç görüntü verip geçtiklerini söyleyerek yakınan İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, “Korku Salıyorlar” diyerek sitem etti. Cuma Günü gerçekleşen Kırşehir Şeker Fabrikasının da […]
Genel - 7 Nisan 2018 22:54 A A

İş Bankası Önünde “Medya Hükümetinse Meydanlar İyilerin” adlı slogan ile Basın açıklaması yapan İyi parti Kırşehir İl Başkanlığı1 Nisan’da Ankara’da 1. Olağan Genel Kurultayını yayınlamayan Ulusal basına tepki gösterdi.

Gerçekleşen Kurultayın, hiç bir basın tarafından yer verilmediğini, sadece bir kanalın canlı yayın yaptığını ve bir kanalın da birkaç görüntü verip geçtiklerini söyleyerek yakınan İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, “Korku Salıyorlar” diyerek sitem etti.

Cuma Günü gerçekleşen Kırşehir Şeker Fabrikasının da satılması konusunda tepkisini dile getiren, Göçen şöyle dedi:

“KIRŞEHİR ŞEKER SATILDI, DİĞERLERİ DE BABALAR GİBİ SATILMAYA DEVAM EDİYOR”

“Kırşehir ve Türk Ekonomisi olarak çok acı bir durum yaşadık. Kırşehir Şeker Fabrikası satıldı. Babalar gibi satıyorlar ve hala da satılmaya devam ediyor. Ama buradan elde edilen parayla Sanayinin kaç günlük gideri karşılanacak? Bu Milletin geleceği ile oynamayın. Gelecek sadece ekonomik yönden değil, sağlık yönden de var. Nişasta Bazlı şekerin önünü açtık. Şeker fabrikasını satın alan firmayı İnternetten giriyoruz ama bulamıyoruz. Şeker Fabrikasını alacak kadar Türkiye’de büyük olan bir firma İnternette çıkmıyor. Acaba neden? İnsanların kafasında ister istemez şüphe geliyor”

 “BİRİLERİNİN TAŞERONU MU,NE OYUNLAR DÖNÜYOR?”

“Birilerinin taşeronu mu bu. Burada ne oyunlar dönüyor. Bu işte bir şeyler var. 5 yıl şekeri üretme garantisi var. Kaç ton üretilecek, bu konuda bir söz var mı yok, bir açıklama yok. Sadece şeker üretilecek. Neden 5 yıl neden daha fazla değil? 5 yıl üretim yapıldı 6. Yıl ne olacak? Arazi için bizim Şeker Fabrikası Türkiye’de şeker üreten en verimli fabrika. Ama birçok yerlerde ki fabrikaların arsası çok kıymetli. Medya Hükümetinse Meydanlar İyilerin. Biz her zaman meydanlarda yer alıp, kapı kapı gezip sesimizi herkese duyuracağız.

 “TEK DERTLERİ VAR, KENDİ KOLTUKLARI”

Biz bire bir insanlara dokunup, anlatacağız. Bir sürü Siyasi parti temsilcileriniz var. Şeker Fabrikamız satıldı. Neden açıklama yapmıyorsunuz. Yapılanan doğru olduğunu söylesenize. Tek dertleri var, kendi koltukları”

“Bu satışın olmasına engel olamayacak olsak bile biz İyi parti iktidarında Şeker Fabrikası olmak üzere gerçek sahiplerine verilecektir”

 “CİDDİ OLARAK KORKU SALIYORLAR”

“Ciddi olarak korku salıyorlar. 1 Nisan günü Ankara’da 1. Olağan Genel Kurlumuzu yaptık. Partimiz kuruluşunu tamamlayan bizler, ilçelerimizi oluşturduk, il teşkilatımızı kurduk, üye kayıtlarımızı yaptık. Seçime girmemizin önünde her hangi bir engel kalamasın diye her şeyi yaptık. Bizim aslında şuan genel kurul yapma imkânımız yoktu ama birilerinin eline fırsat vermememiz için biz bunu yaptık. Bize partiyi kuramaz dediler kurduk. Tek sıkıntımız şuydu, Yönetimimiz de yer almak isteyen vatandaşlar, çekilmek zorunda kaldılar, bizi yönlendirdiler ve bize destek vermeye devam ediyorlar. Ama bugünlerde geçecek. Genel kurulu yapamaz dediler onu da başardık. Ankara’da ki Genel Kurlunuzu toplayamazsınız dediler, salon vermemek için gayret gösterdiler, biz bunları da aştık”

“BİZ KİMSEYE OTOBÜS TUTMADIK, 123 BİN KİŞİYLE GENEL KURUL YAPTIK”

“Türkiye’de eşine rastlanmamış bir genel kurulumuz oldu. 121 Bin İle 123 Bin kişinin katıldığı bir Genel Kurul yaptık. Daha ülkemiz de bunun 4’te birine yaklaşan olmadı. Oraya gelen kişilerin çoğu kayıtlı değildi. Herkes gönüllü geldi. Biz kimseye otobüs tutmadık. Kimseye para vermedik. Kimseyi zorlamadık. Daire müdürleri, valilikler, kaymakamlıklar, Belediye başkanları emrivaki yapıp siz oraya gideceksiniz demediler. Oraya gelen insanlar gönüllü olarak geldiler. Hepsi kendi cebinden geldiler. Bir bardak su dahi veremedik, Çünkü yok. Bizim insanımız kendisi geldi, kendisi gönüllü oldu”

“HEPİMİZDEN PARASINI ALAN TRT, BİZE HİÇ YER VERMEDİ.”

 “Bizim yaptığımız bu kongre de sadece bir kanal Canlı Yayın yaptı, bir diğer kanal da birkaç görüntü verdi. Gazeteler bile bizi Hükümet gibi yok saymaya çalışıyor. İyiler geliyor, kötüler yok oluyor. Bize ulusal basın yermedi. İyi partiyi destekleyenler partimizi desteklediklerini söyleyemiyorlar. Çekiniyorlar ve korkuyorlar. Biz bu kongremizin adil olarak yayınlanmasını istedik. Hepimizden parasını alan TRT, ama bize hiç yer vermedi. Onlar bize yer vermek zorunda. Biz bu ülkede huzuru, kardeşliği, adaleti, iş güvenliğini, sağlık güvenliğini, ekonomik kalkınmayı, can güvenliğini sağlayacağız. Biz bu ülkede hataları düzelterek parlamenter sisteme dönüşü sağlayacağız. Biz bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği yolda ilerleyeceğiz. Bu ülkede birçok siyasi liderler gördük. Bu siyasi liderler, vatandaşlara nasıl iyi hizmet edeceklerini anlatırlardı. Onların derdi, Bu devlet, Bu rejim ve bu sistem. Türk Cumhuriyeti var olacak, Türk bayrağımızın altında yaşayacağız”

Comments

comments

Bu haber 6386 kez okundu.
Genel - 22:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.