İYİ PARTİ’DEN GÜÇLÜ ADAY!

HAYIR KAMPANYASININ ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN HAKAN ÜNSER İYİ PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYI Merhum Alparslan Türkeş’in emri ile 1969 yılında Kırşehir’de MHP’yi kuran, 1987 – 1991 yılları arasında MÇP’de il başkanlığı görevini yürüten babası Yıldırım Ünser’den aldığı politik mirası gururla taşıyan, Ülkü Ocakları eski genel başkanı, İYİ Parti kurucular kurulu üyesi, genel başkan danışmanı, 27. dönem […]
Genel - 23 Mayıs 2018 12:46 A A

HAYIR KAMPANYASININ ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN HAKAN ÜNSER

İYİ PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYI

Merhum Alparslan Türkeş’in emri ile 1969 yılında Kırşehir’de MHP’yi kuran, 1987 – 1991 yılları arasında MÇP’de il başkanlığı görevini yürüten babası Yıldırım Ünser’den aldığı politik mirası gururla taşıyan, Ülkü Ocakları eski genel başkanı, İYİ Parti kurucular kurulu üyesi, genel başkan danışmanı, 27. dönem İYİ Parti Kırşehir milletvekili adayı Hakan Ünser’e sorduk; bazen duygusal, bazen idealist ama hep insancıl cevaplar aldık.

İYİ KİMDİR?

Çocuklukta aldığımız öğretiler İYİolmak için geçerli ve yeterli…Mesela yerde karınca varsa ezmeyeceksin, merhametli olacaksın, bir iş yaparken etrafının zarar görmemesine özen göstereceksin, ekmeği yerden alacaksın, çöpü dışarı atmayacaksın.

İYİlikcanlı ve cansızın fıtratına göre hareket etmesini sağlamaktır, siyasette iyi olmak da böyledir;  kimsenin hakkını emeğini çiğnememektir, engel çıkartmamak, işleri kolaylaştırmaktır.

NEDEN SİYASET? SADECE SİYASET Mİ?

Babam Mucur’un Küçükkavak köyünden, annem Dinekbağlı… Çocukluğum, gençliğim Kırşehir’in sokaklarında geçti. Ben jeoloji yüksek mühendisiyim. Bugün havası suyu eşsiz şirin Kırşehir’de çocukluğumdaki gibi musluktan kana kana su içemiyorsam ve bunu sorguluyorsam siyasetin içindeyim demektir.

Ben sorguluyorum. Jeotermal kaynakların neden verimli kullanılmadığı sorguluyorum. Şehirdeki trafik sorununu sorguluyorum. Üretim ve gelirlerin paylaşılmasındaki adaletsizliği sorguluyorum. Bunlar için siyasetteyim.Bunlar için çözüm arıyorum ve çözüm makamına talibim.İYİ kadrolarla geçerli projeler üretebileceğimize inanıyorum. Bunun için adayım ve göreve hazırım.

NEDEN İYİ PARTİ?

Türk milliyetçiliği esaslarını temel alarak siyaset yapıyorum. Referandum sürecinde Türkiye’yi gezdik. Baktık ki bizim sorunumuz olan haksız uygulamalar, adaletsizlik ve dayatmalar gibi sorunlar sadece bizim derdimiz değil toplumun genel derdi haline gelmiş.

Bu insanların isteği üzerine partileşme fikrimiz oluşmaya başladı.Ülke genelinde hukuksuzluğun devlet eliyle yapıldığını gördüğümüz için İYİ Parti dedik.Tek adama dayalı yönetime karşı durduğumuz için, parlamentonun devre dışı bırakılmasına müsaade etmemek için İYİ Parti dedik.

KISACA ADAY OLMA NEDENİNİZİ AÇIKLAR MISINIZ?

Memleketin genelinde adaletsizlik, hukuksuzluk, ayrımcılık aldı başını gidiyor.Siyaset ayrışmak, kutuplaşmak için yapılmaz. Biz siyasette birlik olmaya inanırız. Her kim olursa olsun komşuluk hukuku,arkadaşlık hukuku, hemşerilik hukuku önemlidir. Siyasetin omurgası bunlardan oluşur.

Tüm Kırşehirlileri tıpkı geçmişte olduğu gibi birleştirmek için birlikte bir güç haline getirmek için adayım.

Ben 1991 yılından beri Kırşehir Vergi dairesinin vergi mükellefiyim. Ailecek Kırşehir’in temiz siyasetinin değirmenine su taşıdık. Kimse bizden kutuplaşacak, çatışacak sözler beklemesin.

Ben Türk milliyetçisiyim, adap, töre, dil önceliğimdir.Bu topraklar yüksek bir medeniyet üretecek durumdaykenson 16 yıldırkültürel değerlerimizeönem verilmeden yönetildi;yani iyi yönetilemedi.

Geç kalmamak için; İYİ yönetimi en kısa zamanda tesis etmek için, yüksek medeniyet inşa etmek için adayım. Bu benim seçimim değil, hepimizin seçimi.

Yerelden güç alarak ülke çapında siyaset yapıyorum, İYİ partininkurucularındanım, genel başkan danışmanıyım, Ankara’nın bürokrasisini ve ara sokaklarını iyi bilirim.

Yerel siyaset tuzaklarla doludur. Ben yerel siyasette bu tuzaklara hiç düşmedim. Her ne pozisyon olursa olsun hep çalıştım. Şimdi bu tuzağa düşenleri görüyorsunuz. Denge gözeteceğiz diye devrik il başkanını 1. sıra aday yapmak zorunda kalıyorlar.

KIRŞEHİR İÇİN NE GİBİ PROJELERİNİZ VAR?

En başta bütün sorunları yakından takip edebilmek için, Kırşehir’de kolay ulaşılabilir bir noktada iletişim araçlarıyla donatılmış bir ofisimiz olacak.Bu ofisle halkın selamsız sabahsız, prosedürsüz bir şekilde sorunlarını bizeulaştırmasını sağlamak istiyoruz.

Birçok proje hazırlığımız var.İnsana hizmet edenprojeler üretiyoruz. Mesela elimizde mükemmel bir enerji kaynağı var.Şehrimizin jeotermal kaynağı doğru kullanılmıyor; halkımızayeteri kadar hizmet etmiyor.

Hem tarım hem jeotermal kentiyiz.Bu iki gücü birleştirerek dev bir güç ortaya çıkartabiliriz. Avrupa bizden on iki kat fazla kurutulmuş ve ambalajlanmış gıda üretiyor. Hem istihdam hem gelir kapısı olan sebze – meyve kurutma işi için en ideal varlık jeotermal kaynaktır. O da bizim elimizde…Bu kaynağı halka yayacağız. Tarımda hayvancılıkta en son teknolojisinin kullanılması için projeler geliştireceğiz. Halkımıza teknoloji danışmanlığı hizmeti götüreceğiz. Genel başkanımızın ifade ettiği gibi, şeker fabrikasını geri alıp halkımızın hizmetine sunacağız. Çiftçinin, hayvan üreticisinin ürününün değerinikat be kat artıracağız.

Bunun dışında bir büyük projemiz de tekrar şehir olmak. Geçmişte bir gecede bizi ilçe yapmışlardı ve son 16 yılda bizi yeniden ekonomisiyle sosyolojisiyle ilçeleştirdiler.Bunun etkilerini ortadan kaldıracağız. İYİ Parti iktidarında, geçmiştebizden ayrılan ilçelerimizigeri alacağız, gelişmemizin önündeki tüm engelleri kaldıracağız.

Comments

comments

Bu haber 9657 kez okundu.
Genel - 12:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.