İYİ Partili Hakan Ünser’den Eğitim Sistemine Eleştiri

İYİ Parti milletvekili adayı Hakan Ünser, yaptığı basın açıklamasında eğitim sistemindeki aksaklıklara dikkat çekerek hükümeti eleştirdi. İşte o açıklama: “İyi bir eğitim alarak gelecek kurma hayaliyle gençlerimiz harıl harıl sınavlara hazırlandılar, velilerimiz bütün imkanlarını seferber ettiler. Üniversite ve TEOG sınavlarında gençlerimiz Türkiye derecelerine girerek bizi gururlandırdılar. Bu başarı da çocuklarımızın ve değerli velilerimizin özverili çabaları […]
Genel - 18 Haziran 2018 01:47 A A

İYİ Parti milletvekili adayı Hakan Ünser, yaptığı basın açıklamasında eğitim sistemindeki aksaklıklara dikkat çekerek hükümeti eleştirdi. İşte o açıklama:

“İyi bir eğitim alarak gelecek kurma hayaliyle gençlerimiz harıl harıl sınavlara hazırlandılar, velilerimiz bütün imkanlarını seferber ettiler.

Üniversite ve TEOG sınavlarında gençlerimiz Türkiye derecelerine girerek bizi gururlandırdılar. Bu başarı da çocuklarımızın ve değerli velilerimizin özverili çabaları sonucu gelmiştir.

Ancak; son dönemde eğitim konusunda da ilimiz sahipsiz kaldı. Ülke çapında fen liseleri yaygınlaşırken, yanı başımızda Yozgat’ta 6 fen lisesi varken ve bunların puanları bizim Hacı Fatma Erdemir‘den, Sıddık Demir Lisesinden daha düşükken, yöneticilerimiz ilimizde köklü bir kuruluş olan Kırşehir Lisesini dahi proje okul yapamadılar.

Eğitim sistemini yapboz tahtasına çeviren bu iktidar şimdi yeni bir sistem getirdi.
Çocuklarımızın yüzde 60’ı meslek lisesine ve İmam Hatip Liselerine gitmek zorunda kalacak. Adrese dayalı sistem garabeti, yüksek nitelikli okullar da yaygınlaştırılmadığı için, durumu iyi olmayan velilerin çocuklarını zorunlu olarak imam hatip liselerine yönlendiriyor.

Kendi çocuklarını özel okullarda okutan ilimiz vekil ve belediye başkanları, gariban vatandaşın çocuğunu meslek ve imam hatip liselerine göndermeye zorlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığında bulunan arkadaşlarımız rahatsız, ancak bu korku iklimi her tarafı sarmış durumda olduğu için bizi buluyorlar, bize anlatıyorlar. Ama ortaya çıkıp açıklama yapamıyorlar.

Eğitimde yerleştirme sistemini berbat ettiklerini biliyorlar. Bu yüzden kılavuz yayınlanma tarihini seçim sonrasına, 26 Haziran tarihine ertelediler.

Gençlerimiz yeni sistemde 1 puanla Fen Lisesini kaçırıp meslek lisesi veya İmam Hatip lisesine gitmek zorunda kalacak.

Kırşehirimize 16 yıldır Neden Kırşehirli bir milli eğitim müdürü atanmıyor.

24 Haziran’da gelir gelmez ilk olarak çocuklarımızın geleceğini çalan bu sisteme dur diyeceğiz. Velilerin ve çocuklarımızın emeğini ziyan olmaktan kurtaracağız. Başarılı öğrenciye nitelikli okulun kapısını açan yeni bir anlayış getireceğiz.

Vekilin, belediye başkanının çocuğu özel okula, garibanın çocuğu İmam Hatip’e. Öyle yağma yok!

Comments

comments

Bu haber 8670 kez okundu.
Genel - 01:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.