İYİ PARTİNİN ADNAN KAHVECİSİ TAYLAN YILDIZ KIRŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU

3 yaşında kendiliğinden okuma yazma öğrenen, ilkokulda birinci öğretmenlerin direk ikinci sınıfa atlattıkları,Lise ikinci sınıftayken master tezi düzeyinde gösterilen Soma Termik Santralı’nda atık küllerin içindeki yanmamış kömürlerin geri kazanımı ve kül dağlarının çevresel etkileri konulu bir proje geliştiren, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne giren. Sonra Amerika’ya gidip ve Massachusetts Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yapan. […]
Genel - 24 Mart 2018 23:31 A A

3 yaşında kendiliğinden okuma yazma öğrenen, ilkokulda birinci öğretmenlerin direk ikinci sınıfa atlattıkları,Lise ikinci sınıftayken master tezi düzeyinde gösterilen Soma Termik Santralı’nda atık küllerin içindeki yanmamış kömürlerin geri kazanımı ve kül dağlarının çevresel etkileri konulu bir proje geliştiren, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne giren. Sonra Amerika’ya gidip ve Massachusetts Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans yapan. 2003’te tüm dünyadan yılda en fazla iki kişinin kabul edildiği Stanford üniversitesi’ndeki işletme doktorası pazarlama programına tam burslu olarak giren ve silikon vadisindeki başarılarından dolayı Google tarafından adeta kapılan ve İYİ partinin kurulmasıyla bu oluşumda olmalıyım diyerek çalışmalara başlayan Taylan Yıldız İl İl gezip gençlerle buluşuyor.

Kırşehir İl Başkanlığı Gençlik Kollarıyla buluşan İYİ partinin Adnan Kahvecisi olarak bilinen Taylan Yıldız basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sürgün gibi başka ülkelerde yaşamak istemediği için ülkeme döndüm diyen Yıldız, Liyakati önemsedikleri için de İYİ partiyi seçtiğini söyledi.

Diğer siyasi yapılarda koltuk mücadelesi olduğunu ama İYİ partide liyakat öncelendiği için başarıya ulaşılabileceğini belirtti.

Siyasi aktörlerin arka planda olup Mühendis, öğretmen, doktorlarımızın ön planda olup toplumu şekillendirmesi gerekiyor bunun içinde öncelikle eğitimden başlamak gerekiyor diyen Taylan Yıldız, İktidarı eleştirmek kolaydır ama doğruyu göstermek zordur ve zaman ister, onun için gençlerle toplantılarımızda 2 dakika sorundan bahsedip 1 dakika çözüme odaklanıyoruz, vizyonumuz 21 yüzyıl modern Türkiye’sini oluşturmaya çalışmak, son 20 yılda kendini kurtar yavrum diyen aileler tarafından apolitik bir gençlik yetişti, kendimizi kurtarırken gelecek nesiller için bir şeyler bırakmak istiyoruz diyen Taylan Yıldız yerel sorunları tespit edip çözümler üreteceğiz diye devam etti.

10 yıl önce sosyal medya yoktu diyen Yıldız, 10 yıl sonrada ne olacağını bilmiyoruz, ileriye odaklanıp karşımıza çıkacak yeniliklere yabancı kalmamalıyız dedi.

 

Comments

comments

Bu haber 10465 kez okundu.
Genel - 23:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.