İYİLİK YAYILARAK ARTIYOR

3 Ay önce iyilik dolu yüreklerin başlattığı kampanya yayılarak büyüyor.   Çiçekdağı İlçe Milli eğitim Müdürlüğü Koordinesinde devam eden, Çiçekdağı Anadolu imam-Hatip Lisesi öğrencilerinin başlattığı ve şu an Çiçekdağı’ndaki 16 okulda uygulamada olan kampanyaya destek artmaya başladı. Okullara konan kumbaralarda biriken paranın okul idaresi ve sınıf başkanları eşliğinde açılıp sayılmasından sonra ilçede öğrenim gören yetim […]
Genel - 24 Şubat 2018 13:31 A A

3 Ay önce iyilik dolu yüreklerin başlattığı kampanya yayılarak büyüyor.

 

Çiçekdağı İlçe Milli eğitim Müdürlüğü Koordinesinde devam eden, Çiçekdağı Anadolu imam-Hatip Lisesi öğrencilerinin başlattığı ve şu an Çiçekdağı’ndaki 16 okulda uygulamada olan kampanyaya destek artmaya başladı.

Okullara konan kumbaralarda biriken paranın okul idaresi ve sınıf başkanları eşliğinde açılıp sayılmasından sonra ilçede öğrenim gören yetim çocuklara burs olarak yatırılıyor.

Deniz Feneri derneğinin Proje yarışmasında finale kalan kampanyadan 1. Olarak çıkması halinde gelecek 7 bin Tl nin de bu öğrencilerin hesaplarına yatırılacağı öğrenildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı Personelinin de duyarsız kalmadığı kampanyaya destek olmak için 2 yetim öğrencinin tüm öğrenim masraflarını karşıladıkları öğrenildi.

Bulaşarak yayılan iyilik hareketinin önümüzdeki günlerde artarak tüm şehre yayılması bekleniyor.

Öncelikle 9 yetim çocuk başta olmak üzere aylık 200 tl civarında öğrencilerin kendi harçlıklarından biriktirdiği paraların hesaplarına yatırıldığı öğrenilirken, öğrencilerin kampanyayı büyüterek miktarı artırma çabaları idareci ve yöneticileri mutlu etti.

 

Comments

comments

Bu haber 7952 kez okundu.
Genel - 13:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.