Kaman’da Seçim Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin Kaman’da huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi ve vatandaşlarımızın hür iradelerinin sandığa en güzel şekilde yansıması amacıyla Kaymakam Murat Girgin başkanlığında, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İyi Parti ilçe başkanları ve belediye başkan adaylarının katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Kaymakam […]
Genel - 1 Şubat 2019 18:32 A A

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin Kaman’da huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi ve vatandaşlarımızın hür iradelerinin sandığa en güzel şekilde yansıması amacıyla Kaymakam Murat Girgin başkanlığında, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve İyi Parti ilçe başkanları ve belediye başkan adaylarının katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda Kaymakam Girgin, seçim süreciyle ilgili mevzuat, seçim takvimi, seçim sürecinde yetkili birimler ve seçim propagandalarında uyulması gereken kurallara ilişkin bilgilendirme yaptı. Kaymakamlığımızın koordinesinde gerekli güvenlik tedbirlerinin kolluk kuvvetlerimiz tarafından alınacağını belirtti.
Samimi ve demokratik olgunluk içerisinde geçen toplantıda siyasi parti başkan ve adayları, halkın huzur ve rahatını bozmamak adına araçlarla sokaklarda hoparlörle müzikli propaganda yapılmamasını, sadece bir yerde seçim bürosu açılması ve parti başkanlıkları ile seçim bürolarında çevre ve görüntü kirliliğine yol açmayacak şekilde süsleme yapılmasında hemfikir oldular.
Kaymakam Girgin toplantı sonunda “Seçimin güvenli ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirilmesi için ilçe seçim koordinasyon merkezi kurularak bütün tedbirler alınmaktadır ve tüm kamu görevlilerimizin üzerine düşen görevi koordineli bir şekilde yerine getirecektir. 31 Mart seçimlerinin hüzne, acıya, kavgaya mahal vermeksizin, rekabet sınırlarında, centilmenlik anlayışıyla demokrasi şöleni şeklinde bir seçim yarışı olmasını temenni ediyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Comments

comments

Bu haber 3076 kez okundu.
Genel - 18:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.