KAMU-SEN MEMURA EK ZAM TALEBİ YAPTI

Türkiye Kamu- Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk, PTT önünde yaptığı basın açıklamasında Memura ek zam talep etti. Kamu- Sen’den Ek Zam Talebi Kırşehir PTT şubesi önünde basın açıklaması yaparak memura ek zam talep ettiklerini bildiren TürkiyeKamu- Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk, “Temmuz ayındaki memur zammı vergi dilimlerine giren kamu çalışanlarına hiçbir katkı sağlamadığını […]
Genel - 14 Kasım 2018 17:48 A A

Türkiye Kamu- Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk, PTT önünde yaptığı basın açıklamasında Memura ek zam talep etti.

Kamu- Sen’den Ek Zam Talebi

Kırşehir PTT şubesi önünde basın açıklaması yaparak memura ek zam talep ettiklerini bildiren TürkiyeKamu- Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk, “Temmuz ayındaki memur zammı vergi dilimlerine giren kamu çalışanlarına hiçbir katkı sağlamadığını ifade etti.”

 

“KAMU ÇALIŞANLARINA HİÇBİR KATKI SAĞLAMADI”

PTT Kırşehir Şubesi önünde açıklamalarda bulunan Başkan Türk,

“2018 ve 2019 yıllarında memur ve memur emeklilerine yapılacak maaş zamlarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmeleri, 2017 yılının Ağustos ayında gerçekleştirilmiş ve mutabakatla sonuçlanmıştır.Yetkili konfederasyon ve kamu işveren temsilcileri arasında imzalanan toplu sözleşme hükümlerine göre kamu görevlileri ile emeklilerin maaşlarına 2018 yılının ilk altı aylık dönemi için yüzde 4, ikinci altı aylık dönemi için yüzde 3,5 olmak üzere kümülatif yüzde 7,6; 2019 yılının ilk altı aylık dönemi için yüzde 4, ikinci altı aylık dönemi için yüzde 5 olmak üzere kümülatif yüzde 9,2 artış yapılması kararlaştırılmıştır. Ancak; vergi dilimlerinin artırılmadığından temmuz ayındaki memur zammı vergi dilimlerine giren kamu çalışanlarına hiçbir katkı sağlamamıştır”

“EKONOMİK TABLO ORTAYA ÇIKTIĞINDA EK ZAM TALEBİMİZİN NE KADAR HAKLI OLDUĞUNU TEYİT ETMEKTE”

“Toplu sözleşmeye göre dönemler halinde yapılan maaş zamlarının anılan dönemde gerçekleşen enflasyonun altında kalması durumunda aradaki farkın maaşlara yansıtılması hükme bağlanmıştır. TÜİK tarafından geçen hafta açıklanan Ekim ayı enflasyon rakamlarına göre, TÜFE 2018 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre % 2,67; bir önceki yılın aynı ayma göre ise % 25.24 oranında arttı. Buna göre; 2018 yılının ikinci yarısının ilk dört ayında (Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim) gerçekleşen toplam % 12.26 oranındaki enflasyon artış oranına göre, 1 Ocak 2019 tarihinde kamu görevlilerinin ve emeklilerinin maaşlarına % 8,76 oranında enflasyon farkı zammı yapılacağı görülmektedir. Bu rakamlar ve ortaya çıkan ekonomik tablo, Türkiye Kamu Sen’in bugün burada olduğu gibi tüm Türkiye’de talep ettiği ve kitlesel olarak dillendirdiği EK ZAM talebimizin ne kadar haklı olduğunu teyit etmektedir”

“PİYASANIN CANLANDIRILMASI ESNAFLARIMIZA DA NEFES ALDIRACAKTIR”

Temmuz ayında Memur-Sen’in aldığı zamdan daha fazlasını enflasyondan aldılar açıklamalarında bulunan Türk,

“Bu yıl yaşanan bu tabloyu gördüğümüzde yetkinin emin ellerde olmasının önemini görüyoruz. Şimdi bu yıl itibariyle kamu çalışanları, Temmuz ayında Memur-Sen’in aldığı zamdan daha fazlasını enflasyondan aldılar. Toplamda yüzde 13 zam alındı. Enflasyon şuanda yüzde 24,5, dolayısıyla Kamu çalışanlarına ek zam kaçınılmaz olmuştur. Bu ek zam talebi, sadece çalışanlar için değil, emeklilerimiz,fakir fukara, yetim gurabanında yaşam koşullarının iyileştirilmesi içindir. Aynı zamanda, piyasanın canlandırılması esnaflarımıza da nefes aldıracaktır.

EK ZAM TALEBİ CUMHURBAŞKANINA İLETİLECEK

Kamu çalışanlarına geciktirilmeden ek zam yapılmalıdır. Bugün burada ve 8. İlimizde, eş zamanlı olarak ek zam talebi ile ilgili basın açıklamamızı gerçekleştirerek, bu talebimizi Cumhurbaşkanımıza mektuplarla ileteceğiz” denildi.

 

Comments

comments

Bu haber 4731 kez okundu.
Genel - 17:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.