KAPALI SPOR SALONU YATIRIM PLANINDA

AK Parti Milletvekili Mikail Arslan yaptığı açıklamada 2018 yatırım planına alınan Kapalı Spor Salonu ile ilgili bilgiler paylaştı. Mikail Arslan Yaptığı açıklamada; “Uzun süredir Kırşehir kamuoyunun gündeminde olan ve Milletvekillerimiz tarafından takip edilen “Kırşehir Yeni Kapalı Spor Salonu” projesi nihayet 2018 yatırım programında yer aldı. 2018 yılında Türkiye genelinde toplamda yapılacak 10 adet kapalı spor […]
Genel - 21 Şubat 2018 13:34 A A

AK Parti Milletvekili Mikail Arslan yaptığı açıklamada 2018 yatırım planına alınan Kapalı Spor Salonu ile ilgili bilgiler paylaştı.

Mikail Arslan Yaptığı açıklamada;

Uzun süredir Kırşehir kamuoyunun gündeminde olan ve Milletvekillerimiz tarafından takip edilen “Kırşehir Yeni Kapalı Spor Salonu” projesi nihayet 2018 yatırım programında yer aldı. 2018 yılında Türkiye genelinde toplamda yapılacak 10 adet kapalı spor salonundan bir tanesi de Kırşehir’e yapılmış olacak.
Yeni spor salonunu en az 4000 kişi kapasiteli olarak düşünülmekte olup, içerisinde bireysel ve takım sporları aktiviteleri için muhtelif spor salonları, fitnes salonları, otoparklar gibi unsurlara yer verilecektir.
Yeni spor salonunun yeri ise mevcut Şehir Stadının bir kısmı ile Şehir Stadı açık spor sahalarının bulunduğu alanı kapsayacaktır. Sahanın kalan kısmında ise Ahi Külliyesi’nin 2.etabı planlanacaktır. Şehir stadı olarak ise geçici olarak Ahi Evran Üniversitesi kampüs alanı içerisinde yer alan stat kullanılacaktır. Bilahare yeni şehir stadı için çalışmalar başlayacaktır.
Yeni spor salonunda;
• Sportif müsabakalar,
• Büyük organizasyonlar,
• Ahilik Haftası Kutlamaları,
• Yunus Emre Anma Günü,
• Neşet Ertaş ve Abdallar Haftası Etkinlikleri, 
icra edilecektir.
Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın AK Parti Kırşehir İl Kongresinde müjdelediği, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’ın AK Parti İl Gençlik Kongresinde ifade ettiği spor salonu nihayet 2018 Yılı Yatırım Programına alınmış bulunmaktadır.
Spor salonu, projesinin yapılmasından sonra ihale edilerek yapımı gerçekleştirilecektir. Kırşehir’in kültürel ve sportif etkinliklerde markalaşması yönünde önemli bir hamle yapılarak sonuç alınmıştır.
Yeni spor salonunun yatırım programına alınmasından dolayı öncelikle 
Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ a, 
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın. Dr. Osman Aşkın Bak’a, 
Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, 
Spor Genel Müdürümüz Sayın. Mehmet Baykan’a, 
Gençlik ve Spor Bakanlığımızın değerli Bürokratlarına teşekkürü bir borç bilir kamuoyunu saygıyla selamlarız“. dedi

Comments

comments

Bu haber 9729 kez okundu.
Genel - 13:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.