KARAYOLLARI İŞÇİLERİ ANAHTAR ARIYOR

Karayolları 6. Bölge 61. Şube şefliği 84 kişilik Taşeron işçileri seslerini sosyal medyadan video yayınlayarak duyurmaya çalışıyorlar.   Yaklaşık 15 bin taşeron işçisinin yeni yürürlüğe giren yasayla KADRO DIŞI kalmasına sebep olan ANAHTAR TESLİM İŞÇİ engeline takılan Kırşehir li Taşeron işçileri yapılan faaliyetler olarak Karayollarının asli işlerinin kendilerinin yaptıklarını çektikleri videolarla ispat ederek sayın Cumhurbaşkanına […]
Genel - 30 Aralık 2017 16:28 A A

Karayolları 6. Bölge 61. Şube şefliği 84 kişilik Taşeron işçileri seslerini sosyal medyadan video yayınlayarak duyurmaya çalışıyorlar.

 

Yaklaşık 15 bin taşeron işçisinin yeni yürürlüğe giren yasayla KADRO DIŞI kalmasına sebep olan ANAHTAR TESLİM İŞÇİ engeline takılan Kırşehir li Taşeron işçileri yapılan faaliyetler olarak Karayollarının asli işlerinin kendilerinin yaptıklarını çektikleri videolarla ispat ederek sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorlar.

Hem sayıca, hem mesai saatleri olarak yeni yasaya uyumlu olan işçiler, ANAHTAR TESLİM saçmalığı ile karşı karşıya kaldılar. Haklarını aramak için platform kuran işçiler, çektikler videolarla çalıştıkları alanda anahtar aradılar.

Günde binlerce aracın geçtiği noktalar da canını hiçe sayarak çalışan işçiler, kendilerine yapılan bu ayrımı kabul edemeyeceklerini söylediler.

Bölgeye bağlı diğer illerin çalışanlarıda Kırşehirli taşeron işçilere destek vermek için çalışmalara başladılar.

Yazın sıcağın da asfalt serimi yapan, menfez temizliği yapan, hendek temizliği, levha silmek gibi vasat işler yapan, gece bir telefonla mesai ücreti almayarak senin benim çarptığım hayvan leşini almaya giden, leş kaldıran, kazalara müdahale eden , kamu temizliği yapan , kışın karla mücadele, kar buz temizliği yapan, araç kurtarmaya giden 3 gün evine gidemeyen, mesai ücretsiz kuru maaşla geçinmeye çalışan işçiler “PERSONELE ÇALIŞTIRMAYA DAYALI İHALE “  kapsamında olmadığı halde KARAYOLLARININ ASLİ VE SÜREKLİ İŞLERİNİ DÜN YAPAN BUGÜN YAPMAYA DEVAM EDEN YARIN YAPACAK OLAN İŞÇİLER, AMASIZ FAKATSIZ KADROYA ALINMA SÖZÜNÜN  YERİNE GELMESİNİ İSTİYOR.

 

Comments

comments

Bu haber 10646 kez okundu.
Genel - 16:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.