KAYMAKAM AKELLER KIRMIZI DÜDÜK UYGULAMASINI TANITTI

Çiçekdağı Kaymakamı Burak AKELLER’den Çocuk Trafik Polislerimize Kırmızı Düdük Çiçekdağı ilçesinde Kurban Bayramı sebebiyle oluşan trafik yoğunluğundan ötürü meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla Çiçekdağı Emniyet ve Jandarma görevlileri trafik denetimlerini artırarak önemli karayolu güzergahlarında; radar uygulaması, kimlik sorgulama ve Kırmızı Düdük Kampanyası bilgilendirmesi ile sürücüler ve yolcuların güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağladı. Denetimler […]
Genel - 20 Ağustos 2018 16:50 A A

Çiçekdağı Kaymakamı Burak AKELLER’den Çocuk Trafik Polislerimize Kırmızı Düdük

Çiçekdağı ilçesinde Kurban Bayramı sebebiyle oluşan trafik yoğunluğundan ötürü meydana gelebilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla Çiçekdağı Emniyet ve Jandarma görevlileri trafik denetimlerini artırarak önemli karayolu güzergahlarında; radar uygulaması, kimlik sorgulama ve Kırmızı Düdük Kampanyası bilgilendirmesi ile sürücüler ve yolcuların güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağladı.

Denetimler sırasında Çiçekdağı Kaymakamı Burak Akeller uygulama noktalarında bizzat bulunarak sürücüleri trafik kurallarına uyulması ve Kırmızı Düdük Kampanyası hakkında bilgilendirdi.

Çiçekdağı Kaymakamı Burak AKELLER yaptığı açıklamada;

“İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun emirleri ve Sayın Valimiz İbrahim AKIN’ın talimatları doğrultusunda Kırmızı Düdük kampanyasını ilçemizde uygulamaya başlamış bulunuyoruz. Güvenlik görevlilerimiz çalışmalarını özveriyle ve zaman mefhumu olmadan devam ettirmektedir. Bayram sevincimize gölge düşürecek kazalara sebebiyet vermemek için denetimlerimizi sıklaştırdık.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca yolculuk yapan çocuklara Kırmızı Düdük kampanyası dahilinde kırmızı düdükler verilerek şoförlerin trafik kurallarına aykırı bir hareket yapması halinde, trafik polisliği görevini üstlenerek düdüğü çalması istendi. Uzun yolculuklar sebebiyle yorgun ve uykusuz olan şoförlere ücretsiz dinlenebilecekleri mekan ve imkanlar sağlandı.

Comments

comments

Bu haber 12205 kez okundu.
Genel - 16:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.