KEL KIZ ABLASININ SAÇIYLA ÖVÜNÜRMÜŞ…

Keli olanın gocunması niyetine, Bismillah…. Evvelinden belirteyim, “ Kırk Cesetten Bir Can Çıkmaz” Olmadı,olmuyor,olmayacak….. hepimiz sine-i nefs yapalım.. Hatalarımızda kaybolmuş benliklerimize inelim. Etkisi mukabilinde değerli nefislerimiz var değil mi, hepimiz her şeyin en iyisini biliriz, en akıllı biz’iz, en iyi gazeteci, en güzel yorumcu, en yardımsever ,en iyi baba,hiç yalan söylemez, dürüst, güvenilir, en temiz […]
Genel - 2 Temmuz 2018 13:12 A A

Keli olanın gocunması niyetine, Bismillah….

Evvelinden belirteyim, “ Kırk Cesetten Bir Can Çıkmaz”

Olmadı,olmuyor,olmayacak….. hepimiz sine-i nefs yapalım.. Hatalarımızda kaybolmuş benliklerimize inelim.

Etkisi mukabilinde değerli nefislerimiz var değil mi, hepimiz her şeyin en iyisini biliriz, en akıllı biz’iz, en iyi gazeteci, en güzel yorumcu, en yardımsever ,en iyi baba,hiç yalan söylemez, dürüst, güvenilir, en temiz siyasetçi….. Kaç kaldı kırk ceset’e, 29 mu? “Kırk Cesetten Bir Can Çıkmaz” dostlar, toplum olarak hiç iyiye gitmiyoruz.

Aşırı politik olduğumuz bu dönemde, bilgi ve sevgi tohumlarını ekecek, yalan ve hırs dikenini sökecek akil insanlara, bilge önderlere ihtiyacımız artıyor.

Psikolog desteği kaçınılmaz olan toplumun, sosyolog ve gönül erleri tarafından kuşatılıp, bizi yönetenlere ve bizi yönettiğini söyleyip rantı kendine yöneltenleri toplumun dinamiklerine temas ettirmeden yeni ufuk çizgileri çekmeliyiz hayatımıza.

Biz adam olamıyoruz, bizi adam edecek öğretmenlere, toplum bilimcilere ihtiyacımız var.

Bizden adam olsa sekiz on yaşındaki çocukların ırzları kirletilip, dimağlarında zerre kemlik olmayan evlatlara kıyan şerefsizler yeşerir miydi bu toplumda.

Herkesin Ahlak bilgisi 5 üzerinden 5 iken neden bu kadar Devlet malına göz diken var.

Komşusu açken tok yatan kim?

İşçisinin sigortasını yatırmayıp her sene umre yapana sevap var mı zannediyorlar?

Yatsıya kadar sürmeyen bu kadar yalanı talan eden, 9 yalanı tek cümlede kurabilecek kadar usta isimler nereden türüyor.

Öğrenci okutacağım diye topladığı paraları kurşun yapıp Anadolu ya kin olup kusanlar nasıl oluşuyor.

Kendi tenceresi kaynasın diye koca şehri yakıp ateşine kana kana doyanlar neden var?

Dedemizle, atamızla övünelim lakin birazda gittiği yoldan gidelim değimli ama… Fatih Sultan Mehmet Han Cennet Mekan  Şu topluma gelse, üç beş ay  yaşasa hangimize sahip çıkar acaba.. Tabi sosyal medyadan paylaştığımız fotoğrafları, kopyalayıp yapıştırdığımız afili sözleri delil olarak sunup kurtulacağını sananlar yanılgıda sanırım.

Bırakalım bu reklam ve şekil işlerini bir an önce toparlanalım derim… herkes işini düzgün yapacak…. Yapmak zorunda… Nefsimizi kontrol edelim, özümüze dönelim… Ahilik teşkilatı tekrar kurulsa bir tek mensup bulunur mu sizce… Esnaf da yok müşteride hepimiz köşeyi kolay dönmeyi hesap ediyoruz.

Hadsizlik diz boyu, edep zaten kaybolmuş, devlet erkânının makamına saygı göstermek zorundayız, koltukta oturan şahıslar kendini koltuktan taşırıyor… ya hu mübarek mayalı hamur gibi neden taşarsın tasından, yerin belli yurdun belli, elini kolunu, bacağını uzatınca işler daha kötü oluyor fark etmiyor musun?

Bu memleketin benlik sorunu var, ben demek şeytandan arkadaş… bırak benlik tenini,sıyrıl kibrinden, makamlar,şöhret, şan, mal,mülk gelip geçici..

Atamız, ceddimiz gibi olacaksak eğer, gittiğimiz yol, yol değil, bu yol ecdada gitmez… Dönelim ve işimize bakalım.

Hele kel olanlarımız ablasının saçıyla hiç övünmesin…  Kırk tane abin ablan olsa hiç birisinin saçı senin kelini örtmez.

Comments

comments

Bu haber 8253 kez okundu.
Genel - 13:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.