KİM KOYDU O DOLARLARI?

Esnafın Ahi şenliklerine dahil edilmemesinin eleştirilerinin gölgesinde girdiğimiz Kutlamaların ilk günü, meşalenin alevinin dışında pek bir parlak geçmezken, esnafın sigortasını dahi yatıramadığı kale eteğinden binlerce liralık havai fişek gökyüzüne zevk edildi.   Ahi şenliklerinin başlatıldığı meşaleli yürüyüşün bittiği Cacabey meydanında, davullar dövülmeye başlandı, esnafımızı temsilen alanda bulunan oda başkanları bayramın verdiği coşkuyla kol kaldırıp tempoya […]
Genel - 19 Eylül 2018 13:09 A A

Esnafın Ahi şenliklerine dahil edilmemesinin eleştirilerinin gölgesinde girdiğimiz Kutlamaların ilk günü, meşalenin alevinin dışında pek bir parlak geçmezken, esnafın sigortasını dahi yatıramadığı kale eteğinden binlerce liralık havai fişek gökyüzüne zevk edildi.

 

Ahi şenliklerinin başlatıldığı meşaleli yürüyüşün bittiği Cacabey meydanında, davullar dövülmeye başlandı, esnafımızı temsilen alanda bulunan oda başkanları bayramın verdiği coşkuyla kol kaldırıp tempoya ayak uydurup oyunlar oynadılar.

 

Esnaf odaları başkanımız sayın Bahamettin Öztürk Ahi cömetliğiyle ritmi sağlayan Usta davulcu Adem Göçer’e cebinden çıkarttığı paralardan ikram etti. Bu cömertliği maaşına el sürmeden dağıtıp, burs verdiği öğrenci çocuklarla da meşhurdur kendisi.

 

Ama kameralara takılan öyle bir görüntü var ki, çok değil 1 ay kadar önce Ülkemize yapılan Hain Ekonomik darbe girişiminde yapılması gereken tepkiyi verip kamera karşısına geçmiş ve dolar ve döviz hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Kamaralara takılan görüntülerde ise açıklamalarının  aksine paraların içerisindeki dolarlar dikkat çekti.

Bir ay önce açıklamasında ”Döviz kurlarında bu kadar hızlı iniş çıkışların yaşandığı bir dönemde vatandaşlarımız döviz almaktan ve dövizle alışveriş yapmaktan kaçınmalı. Paramızın değer kaybetmemesi için vatandaşlarımız yatırımlarını dövizle değil TL ile yapmalı ve elinde dövizi olan mutlaka dövizini bozdurarak Türk Lirasına dönmelidir” ifadelerini kullanarak ülkemize  yapılan bu saldırıyı bertaraf etmeye gayret gösteren sayın başkan’ın cebine bu paraları kim koyuyorsa memlekete yaptığı ayıp kadar başkana da bu ayıbı yapıyor.

Comments

comments

Bu haber 9271 kez okundu.
Genel - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.