KIRŞEHİR 5’TEN BÜYÜKTÜR

Tarih kendisinden ibret almayanlara ders vermekten asla usanmayacaktır. Yıllardır 5 kişi etrafında dönen Kırşehir siyasetinin artık yenilenme zamanı zamanı geldi de geçiyor bile. Bu söylemi yeni partiler yeni siyasetçiler olarak değil de top yekün alırsak daha sağlıklı bir okuma olacaktır. 7 Haziran seçimlerinde adaylığı  o kadar tartışılıp yinede inat ve kendi  naciz kuvvetini parti organlarının […]
Genel - 23 Nisan 2018 23:32 A A

Tarih kendisinden ibret almayanlara ders vermekten asla usanmayacaktır.

Yıllardır 5 kişi etrafında dönen Kırşehir siyasetinin artık yenilenme zamanı zamanı geldi de geçiyor bile.

Bu söylemi yeni partiler yeni siyasetçiler olarak değil de top yekün alırsak daha sağlıklı bir okuma olacaktır. 7 Haziran seçimlerinde adaylığı  o kadar tartışılıp yinede inat ve kendi  naciz kuvvetini parti organlarının  kudret havuzunda ballandırınca aday olmuş ve iktidar partisinin Kırşehirdeki en düşük oy oranı görmesine sebep olmuştu (39.61).

Aynı isim şimdi en kuvvetli aday olarak karşımıza çıkarken bir çok partilinin ellerinin titreyerek oy vereceğini, o zaman ki şartlardan daha kuvvetli alternatifleri olduğunu bilen seçmenin bu gidişe dur diyeceğini tahmin etmek için 40 sene siyaset yapmaya gerek yok…

Yine inatla ilçelerdeki belediyelere okul arkadaşlığı kontenjanından aday göstermeyle Genel-Yerel şeçim grafiğini alt üst eden Milletvekilinin ismi kulaktan kulağa fısıldanıyor, isminizin Kırşehir Basın Çöplüğünde çok “Çalışkan” çıkması tekrar aday olmanız için yeterli olur mu bilinmez ama halk bunu “soğuk aş” olarak görecek ve irite edilmiş bir adaylık olacaktır.

İktidar cephesinde Aydın, Bilge, Ak’a Ak karaya kara diyecek isimler elbet vardır, Büyük sürpriz yapacak aday adayları çıkacaktır, Kırşehirli olmayan Profesör ünvanlı kişileri göreceğiz sahnede, parti temsiliyet boyutları olsun olmasın Halkta karşılığı olan isimler değerlendirilirse yıpranmayan isimler olarak bile olsa başarıya yakın duracaklardır.

Kurt bir siyasetçinin tabiri ile muhtarlık seçimi olsa “3H” kesinlikle aday olur dedikleri bu seçimde yine olacak gibi duruyor. 3H’nin kimler olduğunu bizler ezberledik, korkarım çocuklarımızda ezberleyecek.

Kadınlar gününde nutuk üzerine nutuk atan ağabeyler ve amcalar sanırım bu seçimde yine kadınların desteğine ihtiyaçtan bahsedecek ve partilerdeki kadınlar yine “her başarılı erkeğin arkasında” kalacak.

Umulur ki, genel başkanı kadın olan İyi partide bir kadın aday olsun, kadın hak ve özgürlüğüne he an dem vuran Chp bir kadın aday çıkartsın, Bu zamana kadar temaül yoklamalarına sadık kalan CHP de bir kadın aday adayı var ama bu seferde temaül olamayacak kadar Baskın bir seçim yaşanacak, MHP de geçen dönemde çıkan kadın aday taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış, şahsiyetli bir akademisyendi, umarız aynı nezaketli aday adaylığı Mhp cephesinde de vücut bulur. Ak partinin bütün kanal ve yapısı değişmesine rağmen göreve geldiğinden beri değişime ihtiyaç duyulmayan tek organı olan Kadın Kolları başkanına bu seçimde bir adaylık yakışır mı desek yakışır. Organizasyonun içerisinde hem tecrübe hem bilgi hem birikime sahip ama kim hangi aday adaylığını konuşursa konuşsun bütün partilerde şu an genel merkezin vereceği talimat bekleniyor.

Dört partide Öncelikli beklenti il başkanlarının aday olup olmaması. Memurlar için istifa etmek için son 3 gün, baskın seçim 3 gün içerisinde Coşkun seçim olabilir.

Kerameti kendinden menkul zannedenler yanılgıya düşüyor.

Kendisini işaret edenler egosunun kurbanı olacaklar. Aday adaylığını ilan edipte bir gecede geri çekmek zorunda kalan Devlet adamlığından siyasetin kaygan zemininde tutunamayan Sesi gür sözü kısır kişilerin ilk günden varlığı toplumu ürkütse de kamuoyu yazdığını siler ama sildiğini yazmaz…

Comments

comments

Bu haber 8820 kez okundu.
Genel - 23:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Mehmet Altıntaş 29 Nisan 2018 19:40

    Valla tayip baba ceketini koysa oy vereceğim gerisi benim umrumda değil.