Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tecrübelerini Düzce’de Aktaracak

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında ihtisas üniversitesi seçilen yükseköğretim kurumlarının ilk tecrübe paylaşım toplantısı, 08 Şubat 2019 Cuma günü Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Toplantıya; Cumhurbaşkanlığı ile Yüksek öğretim Kurulu’ndan yetkililer, ihtisas üniversitelerinin rektörleri, rektör yardımcıları ve koordinatörleri katılacak. 2015 yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Kalkınma Bakanlığı tarafından başlatılan Bölgesel Kalkınma […]
Genel - 8 Şubat 2019 01:49 A A

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında ihtisas üniversitesi seçilen yükseköğretim kurumlarının ilk tecrübe paylaşım toplantısı, 08 Şubat 2019 Cuma günü Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Toplantıya; Cumhurbaşkanlığı ile Yüksek öğretim Kurulu’ndan yetkililer, ihtisas üniversitelerinin rektörleri, rektör yardımcıları ve koordinatörleri katılacak. 2015 yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Kalkınma Bakanlığı tarafından başlatılan Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’nde; Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi,  Bingöl Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi, bölgesel kalkınma için ihtiyaç duyulan alanlarda desteklenen ilk ihtisas üniversiteleri olarak seçilmişti.

Proje kapsamında daha sonra; Aksaray Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi ihtisaslaşacak yeni üniversiteler olarak belirlendi. Toplantıda, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi,  Bingöl Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi ile Aksaray Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi’nin faaliyet performansları değerlendirilecek.

İhtisas üniversiteleri, bölgesel kalkınma odaklı çalışmalardaki gelinen aşamaları, projeleri, plan ve hedefleriyle ilgili sunumlar gerçekleştirecek. Programda ayrıca üniversiteler, süreç içinde edindikleri tecrübeleri de paylaşacak.

Kaynak: Öncü Haber

Comments

comments

Bu haber 5074 kez okundu.
Genel - 01:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.