KIRŞEHİR AKTÜEL UYARMIŞTI. ŞAP KARANTİNASI

27 TEMMUZ 2017 Tarihli haberimiz de modern hayvancılık adına atılan adımların şehrimizi felakete sürüklediğini ifade etmiştik. Tarım il müdürlüğünden her hangi bir adım gelmezken meydana gelen hastalık ve ölümleri de gizleme yoluna gitmişlerdi, ama artık mızrak çuvala sığmadı, Devlet eliyle verilen hayvanlarda ŞAP hastalığına rastlandığı belirlendi. SIDIKLI KUMARGAÇ köyünde Dağıstan Öztürk isimli çiftçinin hibe yoluyla […]
Genel - 30 Ekim 2017 17:05 A A

27 TEMMUZ 2017 Tarihli haberimiz de modern hayvancılık adına atılan adımların şehrimizi felakete sürüklediğini ifade etmiştik.

Tarım il müdürlüğünden her hangi bir adım gelmezken meydana gelen hastalık ve ölümleri de gizleme yoluna gitmişlerdi, ama artık mızrak çuvala sığmadı,

Devlet eliyle verilen hayvanlarda ŞAP hastalığına rastlandığı belirlendi.

SIDIKLI KUMARGAÇ köyünde Dağıstan Öztürk isimli çiftçinin hibe yoluyla aldığı Kars menşey li hayvanlarında çıkan ŞAP hastalığından dolayı köy karantina altına alındı.

kırşehirhaberturk ve kirsehirarenagazetesi haber portallarının verdiği bilgiye göre ise sadece 1 köy değil civar köylerde de ŞAP vakıası görülüyor.

köylülerden alınan bilgiye göre karantina kapsamında hayvan girişi çıkışı yapılmazken, insan geçişleri devam etmekte.

Tarım il müdürlüğü sitelerinden herhangi bir bildiri bekleyen kamuoyuna  şu ana kadar her hangi bir açıklama yapılmamıştır.

Comments

comments

Bu haber 5380 kez okundu.
Genel - 17:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.