Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu Mazbatasını Aldı

Kırşehir Belediye Başkanlığına seçilen Selahattin Ekicioğlu, mazbatasını aldı. Kırşehir Adliyesinde düzenlenen törende Merkez Seçim Kurulu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkanı seçilen  Ekicioğlu’na mazbatasını verdi.   Ekicioğlu, törenin ardından yaptığı açıklamada, seçim sürecinde kendisine destek veren herkese teşekkür ederek, başarılı ve iyi bir belediyecilik dönemi geçirmeyi arzu ettiğini vurguladı. Törene, CHP […]
Genel - 3 Nisan 2019 21:28 A A

Kırşehir Belediye Başkanlığına seçilen Selahattin Ekicioğlu, mazbatasını aldı.

Kırşehir Adliyesinde düzenlenen törende Merkez Seçim Kurulu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkanı seçilen  Ekicioğlu’na mazbatasını verdi.

 

Ekicioğlu, törenin ardından yaptığı açıklamada, seçim sürecinde kendisine destek veren herkese teşekkür ederek, başarılı ve iyi bir belediyecilik dönemi geçirmeyi arzu ettiğini vurguladı.

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen ve partililer katıldı.

BAŞLADIĞI YERE ZİYARETTE BULUNDU ( Ahi Evran Külliyesi’ne giden Ekicioğlu, burada dua etti.)

 

Ekicioğlu, Külliye çıkışında da Ahilik felsefesinin ilkelerine bağlı bir seçim çalışması yürüttüğünü belirtti.

– “Kırşehir’i utandıracak bir iş yapmayacağız”

Ahi Evran Veli’nin torunları olarak onun ilkeleriyle hareket edeceklerini anlatan Ekicioğlu, şunları söyledi:

“Ahi Evran’ın huzurunda dua ederek, görevimizi devralıyoruz. Bütün Kırşehir’e ve Türkiye’ye hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah ne Ahi Evran’ı ne Türkiye’yi ne de Kırşehir’i utandıracak bir iş yapmayacağız. Bundan herkes emin olsun. Onların ilkelerini layıkıyla yerine getireceğiz. Ahilik geleneğini Türkiye’ye ve dünyaya taşıyacağız. Bunu da Kırşehir Belediyesi’nin asli görevi olarak görüyoruz. Ahi Evran, Yunus Emre ve Hacı Bektaş Veli’nin torunları olarak hep birlikte şehrimize hizmete devam edeceğiz.”

DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Kırşehir Belediyesine yoğun bir kalabalıkla gelen Ekicioğlu, bina girişinde okunan duanın ardından bina girişinde Anne ve Babasının ellerini öperek dualarını aldı.

Makam odası kapısında Yaşar Bahçeci tarafından karşılanan heyete başkanlık mührü teslim ve  çiçek takdim edildi.

Çiçek göndermek yerine kamu yararına çalışan kurumlara bağış çağrısını yineleyen Ekicioğlu, Yaşar Bahçeci’ye emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Bahçeci’yi aracına kadar uğurlayan Başkan Ekicioğlu, Kızılcabölükspor karşılaşmasının ikinci yarısına yetişerek Takımımıza destek oldu.

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu devir teslim töreninin ardından ayağının tozuyla Kırşehir Belediyespor-Kızılcabölükspor maçının ikinci yarısına yetişerek takımımıza destek verdi.

Kırşehir Aktüel paylaştı: 3 Nisan 2019 Çarşamba

 

 

Comments

comments

Bu haber 10824 kez okundu.
Genel - 21:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.