KIRŞEHİR BELEDİYESİ RAMAZAN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Kırşehir Belediye Ramazan ayı hazırlıklarını tamamladı. Geleneksel hale getirilen ‘mahalle iftarları’ programı bu yıl da dolu dolu bir şekilde devam edecek. Ramazan ayı boyunca duruma göre 10 ayrı noktada kurulacak mahalle iftarlarında vatandaşlar yemek sırasına girmeyecek, görevliler vatandaşların iftar yemeklerini masalarına getirecek, ayrıca Cacabey Meydanında iftar çadırı kurulacak. Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nce […]
Genel - 16 Mayıs 2018 02:17 A A

Kırşehir Belediye Ramazan ayı hazırlıklarını tamamladı. Geleneksel hale getirilen ‘mahalle iftarları’ programı bu yıl da dolu dolu bir şekilde devam edecek. Ramazan ayı boyunca duruma göre 10 ayrı noktada kurulacak mahalle iftarlarında vatandaşlar yemek sırasına girmeyecek, görevliler vatandaşların iftar yemeklerini masalarına getirecek, ayrıca Cacabey Meydanında iftar çadırı kurulacak.

Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nce Ramazan ayında başlatılan ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören ‘mahalle iftarları’ programı Kırşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirildi. Kırşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca şehrin farklı noktalarında iftar sofrası kuracak. 14 Haziran Cuma gününe kadar sürecek.

Her yıl olduğu gibi bu ramazanın da Kırşehir’de çok güzel olacağını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “ Ramazan hazırlıklarımızı tamamladık. İlk olarak Zabıta Müdürlüğümüz ramazandan önce gıda kontrollerini yaparak vatandaşlarımızın daha temiz ve sağlıklı ortamlarda üretilen gıda mamullerini yemeleri için çalışmalarını tamamladı. Her yıl yaptığımız gibi çocuklara iftarımızı yine yapacağız. Ramazan ayının 15. Günü, İslam Birliği Teşkilatı’nın desteğiyle “Dünya Yetimler Günü” olarak kutlanıyor. Ramazan ayının 15. Günü bu iftarımızı yapacağız.

 

Başkan Bahçeci Ramazan hazırlıkları ile ilgili konuşmasına şöyle devam etti; “Kırşehir Belediyesi olarak yaptığımız işlerin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışını hiçbir zaman unutmadık. Sosyal belediyecilik de öncü Belediye olma anlayışıyla açıldığı günden bu güne çok sayıda ailenin mutluluğuna mutluluk katan Hayır Evimiz, Ramazanda da ramazan paketleri ile çok fazla sayıda kişiye ulaşacak

.
Ramazan iftarlarımız belirli mahallelerimizde de olacak. Böylelikle mahalledeki vatandaşlarımıza da ulaşacağız. Bu ay içinde hastanede kalan vatandaşlarımızı da ziyaret ederek onların yalnız olmadığını hep onların yanında olduğumuzu göstereceğiz. Ayrıca Kuran Kurslarındaki öğrencilerimizi ve esnaflarımızı da ziyaret edeceğiz.

Başkan Bahçeci Cacabey Meydanın da kurulacak iftar çadırımıza hayır sahibi vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz günlük 1.500 kişiye iftar hazırlanacak. Ayrıca yöresel yemekler ve zengin menü ile tasavvuf musikisi eşliğinde Ağarlar konağında ve Hılla Gölünde vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile iftarlarını yapabilirler.
Bu Ramazan’da da titizlikle hazırladığımız programlarımıza, genç – yaşlı, kadın erkek bütün hemşerilerimizi davet ediyorum. Ramazan’ın manevi ikliminden bütün şehir olarak nasiplenmemizi, Rabbimden niyaz ediyorum. Ramazanın İslam Alemi’ne ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum “dedi

Comments

comments

Bu haber 7802 kez okundu.
Genel - 02:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.