KIRŞEHİR ÇEVRE YOLU YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Milletvekili Mikail Arslan sosyal medya hesabından duyurdu. 16.01.2018 tarihli resmi gazetede yayınlandığı duyurulan gelişme ile çevre yoluna ait tüm planları aktardı. Milletvekili Mikail Arslan yaptığı açıklamada ; Kırşehir Çevre Yolunun BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) Sıcak Asfalt kaplamalı olarak, 2018 yılı başlangıç ve 2021 yılı bitiş tarihli, yatırım bedeli 145 milyon TL olmak üzere 2018 E040620 […]
Genel - 16 Ocak 2018 20:09 A A

Milletvekili Mikail Arslan sosyal medya hesabından duyurdu.

16.01.2018 tarihli resmi gazetede yayınlandığı duyurulan gelişme ile çevre yoluna ait tüm planları aktardı.

Milletvekili Mikail Arslan yaptığı açıklamada ;

Kırşehir Çevre Yolunun BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) Sıcak Asfalt kaplamalı olarak, 2018 yılı başlangıç ve 2021 yılı bitiş tarihli, yatırım bedeli 145 milyon TL olmak üzere 2018 E040620 Proje numarası ile Yatırım Programına alınarak 16.01.2018 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanmıştır.

Kırşehir İlimiz Kuzey-Güney ve Doğu-Batı ulaşım yol hattının kesişim noktasında bulunmaktadır. Ankara-Kayseri Karayolu aksının ilimizden geçtiği kesimi mevcut yol trafiğini çok yoğunlaştırmakta ayrıca Kırşehir-Aksaray, Kırşehir-Şereflikoçhisar-Konya yolunu kullanan sürücüler şehir içi yolunu kullanmalarından dolayı trafikte yoğunlaşmaya ve konfor seviyesinde azalma ile zaman kaybına neden olmaktaydı. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda çevre yolunun yapılması şehrimiz için büyük önem arz etmekteydi. Bu kapsamda, çevre yolunun yatırım programına alınması amacıyla uzun süredir devam eden girişimlerimiz sonuç vererek nihayet bugünkü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Projeleri tamamlanmış olan yaklaşık 25 km uzunluğunda ve en az 26 metre platform genişliğindeki yolun projesinde;

– 18 adet alt geçit, 
– 9 adet kavşak ,
( Kayseri mevcut yol girişi- Köprülü Kavşak, OSB Sanayi – Dönel Kavşak, Ortaköy – Köprülü Kavşak, İkizağıl – Dönel Kavşak, Üniversite – Dönel Kavşak, Savcılı – Köprülü Kavşak, Çemaş Fabrika – Dönel Kavşak, Karapınar – Dönel Kavşak, Ankara mevcut yol çıkışı – Köprülü Kavşak)
– 4 adet farklı seviyeli kavşak, 
– 91 adet hidrolik amaçlı menfez bulunmaktadır.

Çevre Yolunun yatırım programına alınması ile ilgili olarak; 
En başta, Türkiye’nin Kalkınma Projelerinde çok önemli hizmetler gerçekleştiren, Ahi Dostu, Gönül Adamı Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM’a, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sn. Ahmet ARSLAN’a, Kalkınma Bakanımız Sn. Lütfi ELVAN’a, Karayolları Genel Müdürümüz Sn. İsmail KARTAL’a hemşerilerimiz ve şahsım adına teşekkür ederim.
İlimize hayırlı olsun. 

Comments

comments

Bu haber 11446 kez okundu.
Genel - 20:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Tuncay Öz 21 Ocak 2018 02:36

    Neden kervansaray üstünden gitmiyor bu çevre yolu. Ankara ile kayseri yolunun en mantıklı birleştirilmesi kervansarayin üstündeki tarlalardan geçirilmesi. Ozbagdan giriş yapan bir araç çevre yolunu zorunlu olmadıkça Üniversitesi etrafından dolanmaz bence.