KIRŞEHİR DERNEKLERİ ÇOCUKLARA BAYRAM OLDU

Kırşehir’de  faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Kurban Bayramı öncesi birlik ve beraberlik örneği sergileyerek hayırda yarıştılar.   Şehrimizde bulunan, alım gücü kısıtlı ailelerin çocuklarını tespit çalışması başlatan bir grup dernek ve stk gönüllüsü, iki hafta boyunca hummalı bir çalışma yürüterek dil,ırk ayrımı yapmadan ulaşabildikleri çocukların giyimlerini üstlenerek  “BERABER BAYRAM EDELİM” dedi. Tespit ettikleri çocukların yıllık […]
Genel - 20 Ağustos 2018 00:15 A A

Kırşehir’de  faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Kurban Bayramı öncesi birlik ve beraberlik örneği sergileyerek hayırda yarıştılar.

 

Şehrimizde bulunan, alım gücü kısıtlı ailelerin çocuklarını tespit çalışması başlatan bir grup dernek ve stk gönüllüsü, iki hafta boyunca hummalı bir çalışma yürüterek dil,ırk ayrımı yapmadan ulaşabildikleri çocukların giyimlerini üstlenerek  “BERABER BAYRAM EDELİM” dedi.

Tespit ettikleri çocukların yıllık giyim ihtiyaçlarını kendi elleriyle donatarak yapan Stk ve dernek yetkilileri çocukların ailelerine ulaşarak sorunları ve ihtiyaçları dinlenerek destek olunmaya gayret edildi.

Organizyona eşlik eden Ensar vakfı,İHH, İyilik Der, Kırşehir Sağlık Çalışanları derneği, Kırşehir Verem Savaş Derneği, Akademik İnsiyatif Platformu, Uzmanlar Federasyonu, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kırşehir Malul Gaziler Derneği, Kırşehir Muharip Gaziler Derneği, 200’e yakın çocuğun bayramlık ihtiyaçlarını giderirken ailelere de destek sözü verdiler.

Comments

comments

Bu haber 12048 kez okundu.
Genel - 00:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.