KIRŞEHİR DSYB TÜRKİYE BİRİNCİSİ

KIRŞEHİR’DE 2003 yılında kurulan ve 2014 yılında başkanlığa Bülent Ozan’ın getirilmesi ile hizmet ağını sürekli arttıran Kırşehir Damızlık Yetiştiricileri Birliği, başarılı çalışmaları ile Türkiye’de en hızlı ve gerçekçi hizmet veren birlikler arasında ilk sırada yer aldı. Kırşehir’de hayvancılık geliştirilmesi için yoğun çaba harcayan Birlik Başkanı Bülent Ozan, il genelinde 1481 kayıtlı üyeye , ayrıca birliğin iktisadi işletmesi üzerinden […]
Genel - 18 Mart 2018 16:10 A A

KIRŞEHİR’DE 2003 yılında kurulan ve 2014 yılında başkanlığa Bülent Ozan’ın getirilmesi ile hizmet ağını sürekli arttıran Kırşehir Damızlık Yetiştiricileri Birliği, başarılı çalışmaları ile Türkiye’de en hızlı ve gerçekçi hizmet veren birlikler arasında ilk sırada yer aldı.
Kırşehir’de hayvancılık geliştirilmesi için yoğun çaba harcayan Birlik Başkanı Bülent Ozan, il genelinde 1481 kayıtlı üyeye , ayrıca birliğin iktisadi işletmesi üzerinden Kırşehir’deki bütün tarım ve hayvancılık çiftçisine hizmet verdiklerini ifade etti.  Kırşehir’in tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ve bu nedenle kendilerinin hayvancılık konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Bülent Ozan gazetemize birliğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.


Başkan Ozan şunları söyledi:
“Kırşehir’de 2003 yılında kurulan birliğimiz ne yazık ki 2014 yılına kadar aktif olamamış. Biz bu göreve geldikten sonra yoğun bir faaliyet içine girdik. Hedefimiz Kırşehir il genelinde hayvancılığı geliştirmek, bu sektörde faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlara hizmet etmek, onların kaliteli hayvancılık yapmalarını sağlamak. Bu konuda önemli mesafeler aldığımızı düşünüyoruz. Kırşehir’de kaliteli ve saf damızlık hayvan olmasına önem veriyoruz.  Sık sık toplantılar yaparak yetiştiricilerimizi bilgilendiriyor ve daha çok verim almalarının çabasını harcıyoruz. Onları sık sık seminerlere katılmalarını sağlıyoruz. Bu nedenle bugün Türkiye’de en hızlı ve en gerçekçi hizmet veren birlikler arasında Türkiye ilk sırada yer aldık. Bu bizim ve Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin başarısıdır. Tabi biz bu konuda Kırşehir tarım sektörüne daha fazla katkı ve hizmet sunmanın çabası içinde olacağız.”
Kırşehir’de suni tohumlama hizmetini başka birlik ve kurumların 120 liradan yaparken, kendilerinin 40 liradan yaptıklarını da belirten Bülent Ozan, hayvan ultrasonunu da ücretsiz yaptıklarını ifade etti. Kırşehir Damızlık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan, Kırşehir civarında 400 üreticiden günlük 40 ile 60 ton arasında süt alarak Aksaray Sütaş’a gönderdiklerini, sıcak sütün litresini 1,35 liradan, soğuk sütün litresini de 1,48 liradan alarak Kırşehir ekonomisine ve üreticilere büyük katkı sunduklarını belirtti.

Başkan Ozan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak toplandıkları sütten dolayı Kırşehir Vergi Dairesine her ay yaklaşık 50-75 bin lira vergi ile 15 bin liralık stopaj ödediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak : Kırşehir Çiğdem

Comments

comments

Bu haber 23307 kez okundu.
Genel - 16:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.