KIRŞEHİR HASTANELERİNDE ERİYEN HAYATLAR

Bu haberi okuyan yöneticinin dikkatine; BU HABER BİRİ TARAFINDAN YAPTIRILMAYA ALIŞTIĞINIZ HABERLERDEN DEĞİLDİR. Soruna odaklanmanızı tavsiye ediyoruz. Sağlık çalışanları yoğunluk ve stres altında çalışırken ekstra zorluklara göğüs germek zorunda kalıyor. Özellikle Hemşirelerin Gün aşırı nöbet tutmak zorunda kalmaları yöneticilerin İhmal ve Torpil ağına sarılmalarıyla travmaları iyiden iyiye alevlendiriyor. Aile düzenine darbe vuran Gün aşırı nöbetlerin […]
Genel - 5 Temmuz 2018 01:57 A A

Bu haberi okuyan yöneticinin dikkatine; BU HABER BİRİ TARAFINDAN YAPTIRILMAYA ALIŞTIĞINIZ HABERLERDEN DEĞİLDİR. Soruna odaklanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sağlık çalışanları yoğunluk ve stres altında çalışırken ekstra zorluklara göğüs germek zorunda kalıyor. Özellikle Hemşirelerin Gün aşırı nöbet tutmak zorunda kalmaları yöneticilerin İhmal ve Torpil ağına sarılmalarıyla travmaları iyiden iyiye alevlendiriyor.

Aile düzenine darbe vuran Gün aşırı nöbetlerin özellikle Acil Servis ve Yoğun Bakımlarda 280 saate kadar çıktığı biliniyor.

 

Sağlık il Müdürlüğü, Başhekimlik, Kapatılan ama ne hikmetse halen fiziki varlığına devam eden Genel Sekreterlikte Masa başında çalışan Hemşirelerin olması Servislerde çalışan hemşirelere iş yükü eklemekte. sayısal olarak Hemşire fazlası gözüken Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü bünyesindeki genç hemşirelerin masa başı işlerde sekreter olarak çalıştırılması bir çok soruyu akıllara getiriyor.

Servis hemşiresi bir arkadaşın nöbet tutmak istememesinden dolayı Sağlık Bakanlığında daire Başkanı Yengesine ilettiği yer değişikliği ricası  ANKARA’DAKİ  YENGE Tarafından Kırşehirli yöneticilere Ricası-talimatıyla gerçekleşiyor ve Arkadaş kendisini Sosyal Hizmetlerde Konforlu bir yerde buluyor, Adamcılık ve torpilin vücut bulduğu  bu olay sonrası çocuğunun kokusuna hasret kalarak gün aşırı nöbete gelen hemşirelere soruyoruz, ANKARA’DA YENGEN YOKTU HEMŞİRE GURBAN NİYE DOĞDUN.

Nöbet tutacak hemşire yokken Norm fazlası oluşması, kadrolarınız da Sosyal Hizmet Uzmanı  3 çalışan olmasına rağmen onların bakacağı  Hasta hakları- Çalışan hakları birimindeki görevlere neden Hemşireler bakıyor, nereden geliyor bu cömertliğin bolluğu? Aile Hekimliğine verdiğiniz, ilçelerden merkezde Aile hekimliğine verdiğiniz, Sağlık il müdürlüğü, genel sekreterlik, başhekimlik, tig gibi yerlerde çalıştırdığınız torpilli hemşireler yüzünden Bu mesleğe kendisini adamış Hemşirelere nasıl bir zulm uyguladığınızı fark etmiyor musunuz?

Acil ve Yoğum Bakım başta olmak üzere  gün aşırı nöbet tutmak zorunda kalan hemşirelerle beraber Servis sorumlularının nöbet tutmak zorunda kalmaları yataklı tedaviler hizmet yönetmeliğine aykırı olmakla beraber, Ruhen ve bedenen çöküntü içerisine itilen hemşirelerin sağlık hizmetlerinde vatandaşa olumsuz yansıyacağının farkına varılması lazım.

Özetle; Kalite, verimlilik, hasta hakları, çalışan hakları bölümleri, genel sekreterlik, başhekimlik, il müdürlüğü, tig gibi yerlerde referans ve torpille branş dışı çalıştırılan hemşireler yüzünden Acil servis, Yoğun bakımlar, steril gibi yerlerde hemşirelerin gün aşırı nöbet tutmak zorunda bırakılıyor. Aile düzenini bozduğu gibi çalışma barışını da bozan bu çarpık düzenin yetkililer tarafından acilen düzeltilmesi, liyakat sistemine geçilmesi, kamu görevlerinin aksatılmadan yapılması sağlanması, insan hakları ve vicdana aykırılığın son bulması için görevlileri tekrar göreve davet ediyor Sendikaları bu konuları denetlemeye davet ediyoruz.

Ankara’dan gelen telefon dahil hiç bir kuvvet benim sağlık çalışanımın haklarından önemli değil diyecek yöneticilerin varlığı önce personelinizi sonra tüm kamu vicdanını sevindirecektir.

 

Comments

comments

Bu haber 16960 kez okundu.
Genel - 01:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.