KIRŞEHİR HİÇ BU KADAR AĞLAMAMIŞTI

Yerli yapımlar alanında çok iyi bir çıkış yakalayıp, eleştirmenlerden tam not alan AYLA filmi Kırşehir’de 6 haftasında halen gösterimden düşmedi ve 6 bin gösterimle son zamanların en iyi filmi olmayı başardı. Yenilenmiş 6 salonuyla hizmet vermeye devam eden Kırşehir Klas sinemaları sorumlusu Mesut Taş yaptığı açıklamada, “ Ayla filminden ağlamadan çıkanı görmedik. duygulara dokunan bir […]
Genel - 6 Aralık 2017 14:58 A A

Yerli yapımlar alanında çok iyi bir çıkış yakalayıp, eleştirmenlerden tam not alan AYLA filmi Kırşehir’de 6 haftasında halen gösterimden düşmedi ve 6 bin gösterimle son zamanların en iyi filmi olmayı başardı.

Yenilenmiş 6 salonuyla hizmet vermeye devam eden Kırşehir Klas sinemaları sorumlusu Mesut Taş yaptığı açıklamada, “ Ayla filminden ağlamadan çıkanı görmedik. duygulara dokunan bir film ve etkileyici bir yapım. iki hafta daha vizyonda kalmasını bekliyoruz, yoğun talep var.” dedi.

Daha önce Kurtlar Vadisi serileri ve Recep ivedik de yoğun talep gördüklerini belirten Taş, şu an vizyonda olan “Aile Arasında” filminin de aynı reaksiyonu gösteriyor. bu film içinde her çıkanın memnun ayrıldığını dile getirdi.

 

AYLA FİLMİNİN KONUSU

1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore’ ye saldırdığında Birleşmiş Milletler’ in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore’ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay’ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla’nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ ye dönmesi gerekmektedir. Ayla’yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla’yı Türkiye’ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla’yı Türkiye’ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler.

Comments

comments

Bu haber 14819 kez okundu.
Genel - 14:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.