KIRŞEHİR İYİ PARTİ’DE İSİM DEĞİŞMEDİ

54 İl Başkanının atamasının gerçekleştiği İYİ Parti’de İlimiz İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, yeniden seçildi. İYİ Parti’de İsim Değişmedi İYİ Parti’den 54 il başkanının ataması gerçekleşti. Ataması yapılan il başkanlarından 34’ü mevcut isimlerden seçilirken, 20 atama ise yeni isimlerden oluştu. İlimizin de yer aldığı 54 il Başkanı içinde İl Başkanının ismi değişmedi. 54 İL […]
Genel - 16 Eylül 2018 00:33 A A

54 İl Başkanının atamasının gerçekleştiği İYİ Parti’de İlimiz İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen, yeniden seçildi.

İYİ Parti’de İsim Değişmedi

İYİ Parti’den 54 il başkanının ataması gerçekleşti. Ataması yapılan il başkanlarından 34’ü mevcut isimlerden seçilirken, 20 atama ise yeni isimlerden oluştu. İlimizin de yer aldığı 54 il Başkanı içinde İl Başkanının ismi değişmedi.

54 İL BAŞKANI BELLİ OLDU

İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Genel Merkez’in çağrısı ile başlayan istifaların tamamlandığını duyurdu. Yazılı bir basın açıklaması yapan Koray Aydın, “Yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdir ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır” dedi. Ataması yapılan 54 il başkanının 34’üne mevcut isimler atanırken, 20 il başkanı ise yeni isimlerden seçildi. Aydın’ın açıklamaları şöyle: “İYİ Parti Başkanlık Divanımızca 30 Ağustos tarihinde alınan tavsiye kararı üzerine il teşkilatlarımızda başlatılan yeniden yapılandırma çalışmalarında istifa süreci tamamlanmış, atama süreci de tamamlanma aşamasına gelmiştir. Eş zamanlı olarak yürütülen yoğun ve titiz çalışmalar kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır. Planlı, şuurlu ve titiz bir yeniden yapılandırma çalışması yürütülmüş; istişare, görüşme ve değerlendirme süreçleri söz verdiğimiz gibi süratle sonuçlandırılarak, belirlenen il başkanlarımızın atamaları yapılmıştır. Aynı şevk ve kararlılıkla yeniden yapılandırma çalışmalarımız 81 ilimizin tamamını kapsayacak şekilde devam edecek, illerin akabinde ilçe teşkilatlarımız da yeniden yapılandırma programına dâhil edilecektir. Bu aşamaların yürütüldüğü her il ve ilçede eş zamanlı olarak Mahalle Teşkilatlanması Programı için de harekete geçilecektir. Atanan il başkanlarımız da aynı hızla yönetimlerini oluşturacak, böylelikle yerel seçimler öncesinde yenilenmiş, zinde, istekli, arzulu, çalışkan, güçlü ve başarıya endeksli bir teşkilat yapısı inşa edilmiş olacaktır.”

“İSTİFALAR BİR TASFİYE DEĞİL”

“Genel Merkezimizin tavsiye kararına firesiz uyarak İYİ Parti’de kaos beklentisi üzerinden nemalanmaya çalışan çevrelerin heveslerini kursaklarında bırakan il başkanlarımızın ve yönetimlerinin sergilediği örnek tavır her türlü takdirin üzerindedir. Çeşitli gerekçelerle yeni dönemde görevi devreden il başkanlarımıza ve yönetimlerine şimdiye kadar gösterdikleri fedakârlık, emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni atanan başkanlarımıza ve yönetimlerine de üstün başarılar diliyoruz. Yeniden yapılandırma çalışmalarımıza imkân vermek için İstifa eden il başkanlarımızı sanki partimizden istifa etmiş veya bir daha dönmemek üzere yöneticiliği bırakmış gibi “İYİ Parti’de yaprak dökümü” başlıklarıyla sunan yandaş basının maksatlı haber ve yorumları net bir şekilde yalanlanmış, istifa eden il başkanlarımızın yarıdan çoğu yeniden atanmıştır.

“34 İLDE MEVCUT İSİMLER

İYİ Parti’den yerel seçimler öncesi başlatılan yenilenme sürecinde 54 il başkanının ataması tamamlanırken, diğer atamaların da kısa süre içerisinde tamamlanacağı bildirildi. Ataması yapılan 54 ilin 20’sinde yeni isimler yer aldı. Yeni isimlerin atandığı iller ise şöyle: “Afyon, Ankara, Aydın, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Nevşehir, Sinop, Sivas, Tokat, Uşak ve Zonguldak.”34 ilde ise mevcut il başkanı ile yola devam edildi. Atamaların ardından il başkanlarının yeni yönetimlerini belirleyeceği ve yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam edeceği mesajı verildi.

Ataması Yapılan İlimiz ve Diğer İl Başkanlarının İsimleri Şöyle:

ADANA – Göktürk BOYVODAOĞLU, ADIYAMAN – Kenan DOĞAN, AFYON – Mehmet İNKAYA, AĞRI – Cengiz ALPARSLAN, AKSARAY – Özhan TÜREMİŞ, ANKARA – Yetkin ÖZTÜRK, AYDIN – Betül AKÇANEL, BALIKESİR – Nedim TUNA, BATMAN – Kısmet ÇELİK, BAYBURT – Yılmaz KIRICI, BİLECİK – Ahmet GÜRSES, BİNGÖL – Hasan KIZILBOĞA, BİTLİS – Ziya YOLDAŞ, BOLU – Ahmet ÖRNEKBAŞ, BURDUR – Faruk ERKAN, BURSA – Yahya BAHADIR, ÇANAKKALE – Selahattin YILDIZLAR, ÇORUM – Bekir ÖZSAÇMACI, DENİZLİ – Hasan AKGÜN, DİYARBAKIR – Vejdin ENSARİOĞLU, DÜZCE – Yunus Özay ER, EDİRNE – Ekrem DEMİR, ERZİNCAN – Ümit ÖZKER, ERZURUM – İbrahim DUMLU, ESKİŞEHİR – Ramis TUNCA, GAZİANTEP – Mehmet Serkan KARAKUŞ, GİRESUN – İbrahim ÖNAL, GÜMÜŞHANE – Ali ATEŞ, HAKKÂRİ – Gazi TATLI, HATAY – Ali SEÇER, IĞDIR – Fuat ATA, KAHRAMANMARAŞ – Ahmet ÇABUKEL, KARAMAN – Zühtü Bahadır BAYRAÇ, KARS – Yüksel AKBABA, KAYSERİ – Süleyman BOZKURT, KIRIKKALE – Bülent Şükrü ALTINIŞIK, KIRŞEHİR – Müfit GÖÇEN, MARDİN – Süleyman AKAR, MERSİN – Servet KOC, MUĞLA – İncilay Gezgin ŞEKERDAĞ, MUŞ – Ramazan ÂŞIK, NEVŞEHİR – Tuncay KARATAŞ, NİĞDE – Hakan TERECİ, SAKARYA – Selçuk KILIÇASLAN, SİİRT – Osman AYDAR, SİNOP – Hasan ASLAN, SİVAS – Volkan KARASU, TOKAT – Ömer SAĞOL, TRABZON – Azmi KUVVETLİ, TUNCELİ – Mehmet DEMİRBAŞ, UŞAK – Naci YILDIRIM, VAN – Selim ÖZGÖKÇE, YOZGAT – Metin ÖZIŞIK, ZONGULDAK – Yavuz ERKMEN.

Comments

comments

Bu haber 6854 kez okundu.
Genel - 00:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.