KIRŞEHİR POMEM 23. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİi

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 2019 Yılı 23. Dönem Mezuniyet Töreni düzenlendi. Törene Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ile Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir POMEM Müdürü Mehmet Gülser, daire müdürleri, mezun olmaya hak kazanan 431 polis memurunun aileleri […]
Manşet Haberleri - 7 Ağustos 2019 17:00 A A

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 2019 Yılı 23. Dönem Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Törene Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ile Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir POMEM Müdürü Mehmet Gülser, daire müdürleri, mezun olmaya hak kazanan 431 polis memurunun aileleri ile Türk polis teşkilatı mensupları katıldı.

Törende konuşan Vali İbrahim Akın, mezun olarak artık polis teşkilatımızın onurlu bir üyesi olan evlatlarımızın huzurumuzu, devletimizin bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceklerini, elde edecekleri başarılarla milletimizin gurur kaynağı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Akın konuşmasına şöyle devam etti:

Değerli Polis Arkadaşlarım, bugün sizler için hayatınızdaki önemli bir dönüm noktalarından biri. Zira sizler, belirli kriterler dâhilinde seçildiğiniz bu kurumda teorik ve pratiğe dayalı zorlu bir eğitim sürecinden geçerek mezun olmaya hak kazandınız. Hepinizi bu başarınızdan dolayı kutluyorum. Bugünden sonra ülkemizin her köşesinde hizmet verecek, üzerinizde taşıdığınız bu üniformanın hakkını vermek için gayret göstereceksiniz. Sizler görevinizi yaparken yeri geldiğinde devletin şefkatli eli olacak, yeri geldiğinde de birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı kalkan olacaksınız.

Sizler gibi yüreği vatan, millet ve insan sevgisiyle dolu genç nesiller olduğu müddetçe hiçbir güç huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi bozmaya cesaret edemeyecek, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit sonuçsuz kalacaktır.

Sevgili anne ve babalar, bugün burada eğitimini başarıyla tamamlayarak polislik mesleğine adım atan evlatlarınızın mezuniyet sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Bir anne ve baba olarak evlatlarınız için yaptığınız sayısız fedakârlığın ürününü şimdi alıyor olmak eminim sizler için tarifi mümkün olmayan bir mutluluktur. Onların bu başarısı bir yerde sizlerin, onların eğitimi için bütün imkânları seferber eden Polis Okulumuzun başarısıdır.

Bu duygularla, başarılı bir eğitim dönemini geride bırakarak ülkemizin farklı yerlerinde göreve başlayacak olan siz değerli polis kardeşlerimize meslek hayatınızda başarılar diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Katılımcılara okul ve eğitimler hakkında bilgiler veren Kırşehir POMEM Müdürü Mehmet Gülser de konuşmasında, “Bugün okulumuzdan mezun olan 431 öğrencimiz Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda vatan ve bayrak sevgisiyle yoğrularak Türk milletinin millî, manevî ve ahlakî değerlerini korumak için yetiştirildiler. Temel hedefimiz, halkımızın her zaman güvenle sığındığı bir şefkat kapısı olmayı, milletimizin huzuruna, birlik ve beraberliğine kast eden tüm saldırıları kahramanca önleyip; bir karış toprağı için canını seve seve feda etmekten kaçınmayan polisler yetiştirmeyi sağlamaktır. Bu şerefli mesleği seçerek çıktığınız bu kutlu yolda mezun olup göreve başladığınızda çok çalışıp devletimize ve milletimize hizmet etmek en önemli ilkeniz olacaktır. İnsan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan ve bu uğurda hizmet etmekten asla ödün vermeyeceksiniz. Güzel ülkemizin farklı coğrafyalarında bu kutsal görevi yerine getirirken dikkat etmeniz ve hatırlamanız gereken bazı değerler olduğunu asla unutmayın. Toplumda var olan dinamik ve yerleşik değerler toplumun bir arada birlik ve beraberlik içinde, huzur ve barış ortamında hayatın devam etmesini sağlar. Bu aziz milletin canı, malı ve namusu artık sizlere emanet. Kanunları siz işletecek, devleti siz yücelteceksiniz. Terör örgütleri de bilmelidir ki, nerede olursa olsunlar hiçbir güç sizi elimizden alamayacaktır. Kıymetli aileler, ne mutlu sizlere ki vatana can verebilecek kadar bağlılığı yüksek gençler yetiştirdiniz. Bugün onlardan gurur duyarak geleceğimizi onlara emanet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mezuniyet töreniyle yeni görev yerleri belli olacak polislerimize hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

2019 Yılı 23. Dönem birincisi Emrah Güzel’in yaş kütüğüne plaka çakması, dereceye giren öğrencilere Sayın Valimiz ve diğer protokol tarafından diploma ve hediyelerinin verilmesi ile devam eden tören, polis adaylarının Yemin etmeleri ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 7711 kez okundu.
Manşet Haberleri - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.