KIRŞEHİR SAĞLIK ÇALIŞANLARI DERNEK BAŞKANI “KUDÜS NAMUSUMUZDUR”

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma ve Tel Aviv’deki büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıma kararına tepki gösterdi. Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada, Allah’ın yeryüzündeki ikinci mabedi olan Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs’ün Hazreti Muhammed’in Miraca çıktığı şehir olduğunu hatırlattı. Mescid-i Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti: “Türk milleti olarak […]
Genel - 11 Aralık 2017 22:59 A A

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma ve Tel Aviv’deki büyükelçiliklerini Kudüs’e taşıma kararına tepki gösterdi.

Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada, Allah’ın yeryüzündeki ikinci mabedi olan Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Kudüs’ün Hazreti Muhammed’in Miraca çıktığı şehir olduğunu hatırlattı.

Mescid-i Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:

“Türk milleti olarak ABD ve İsrail’i bu maceracı politikalardan uzak durmaları konusunda uyarıyoruz. Uluslararası hukuku hiçe sayarak aldıkları bu yanlış karardan bir an önce dönerek İslam aleminin sabrını daha fazla zorlamamaları hususunda onları uyarıyoruz. Kudüs bizlerin inancı, tarihi, medeniyeti, kısacası namusu, kırmızı çizgisidir. Ülkemizin, Kırşehirimizin sağlık fertleri olarak ilk kıblemiz Kudüs için yapılan faaliyetlere katılıyor, karınca kararınca Kudüs’ün ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Türkiye’de yaşayan Müslümanlar olarak Filistinli kardeşlerimizin yardımına koşmaya her an için hazır olduğumuzu buradan beyan ediyoruz. Unutmayınız ki herkesin bir hesabı vardır ancak galip gelecek olan Allah’ın hükmüdür.”

Comments

comments

Bu haber 5715 kez okundu.
Genel - 22:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.