KIRŞEHİR ŞEHİTLERİNİ ZİYARET ETTİ

18 Mart Şehitler Günü Anma Programı nedeniyle, Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’nde tören düzenlendi. Çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Şehit ve Gazi Dernekleri […]
Genel - 18 Mart 2018 17:32 A A
18 Mart Şehitler Günü Anma Programı nedeniyle, Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’nde tören düzenlendi.
Çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Şehit ve Gazi Dernekleri Başkanları ile üyeleri, il yöneticileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Lisesi Tarih Öğretmeni Recai Yağmur’un Günün Anlam ve Önemine dair yaptığı konuşma ve öğrenci Abdulkadir Kocapınar’ın Sayın Valimize ait olan ‘EY OĞUL’ şiirini okumasının ardından, Valimiz Sayın Necati Şentürk, Şehitlik Şeref Defterini imzaladı.
 Kırşehir Valisi Sayın Necati Şentürk’ün, Şehitlik Şeref Defteri’ne yazdığı yazısında:
 “Bu toprakları bizlere ebedî Vatan kılan Aziz Şehitlerimiz,
Sizler vatan, millet, bayrak ve mukaddesatınız uğruna en değerli varlığınız olan canınızı hiç düşünmeden defa ederek yüce dinimizce bir insanın yükselebileceği en yüksek mertebe olan şehadet makamına ulaştınız.
Vatanseverliğiniz ve milletinize duyduğunuz derin sadakat ve bağlılığınızla hür ve müstakil yaşama arzumuza ilham kaynağı oldunuz.
Hiç şüphe yok ki, gece gündüz demeden milletimizin huzur ve güvenliği için görevini büyük bir özveriyle yerine getiren güvenlik güçlerimiz, “Ya şehit ol, ya gazi!” diyerek ömrü boyunca üzerine titrediği evlatlarını vatan savunmasına gönderen ana-babalar ve demokrasisine her şartta sahip çıkan bilinçli genç nesillerimiz olduğu müddetçe bizleri hiçbir karanlık güç dize getiremeyecektir.
Bizler de sizlerin kanlarıyla sulanan bu kutsal vatan topraklarını aynı ruh ve şuurla korumak, bizden sonraki nesillere daha güvenli bir gelecek bırakmak için şanlı tarihimizden aldığımız şuurla güçlü ve müreffeh Türkiye yolundaki hedeflerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygularla, bayrağımıza kanının rengini veren, ay yıldıza yüreklerinin aydınlığını katan aziz şehitlerimize bu dünya var oldukça devletimiz payidar, milletimiz bahtiyar olacak, sizlere daima minnettar kalacağız.
Ruhunuz şad olsun.” sözlerine yer verdi.
Buradaki tören, Kuran-ı Kerim tilaveti, şehitlerimizin ruhuna dua okunması ve protokol tarafından şehit mezarlarının ziyaret edilerek kabirlere karanfil bırakılması ile sona erdi.
Şehitlikteki törenin ardından,  Cacabey Meydanındaki “Bayrakla Birleşenler Fotoğraf Sergisi” gezildi
18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı, ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Comments

comments

Bu haber 8724 kez okundu.
Genel - 17:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.