KIRŞEHİR ŞEKER FABRİKASI SATIŞI MAHKEMEDEN DÖNER

Şeker-İş Kırşehir Temsilcisi Bilal Şahin,  Şeker Fabrikalarının satışının onaylanması ile ilgili  Kırşehir Aktüel’e açıklamalarda bulundu. Özelleştirme Yüksek Kurulu Kırşehir,Turhal, Yozgat, Çorum ve Bor şeker fabrikalarının satış ihalesi sonuçlarına onay verdi. Şeker-iş satışın iptali için mahkemeye başvuruyor. Devam eden mahkemelerin yanı sıra pazartesi günü satışın iptali için tekrar mahkemeye başvuracağı bilgisini veren Şeker-iş  Kırşehir Temsilcisi Bilal Şahin, daha […]
Genel - 6 Mayıs 2018 17:13 A A

Şeker-İş Kırşehir Temsilcisi Bilal Şahin,  Şeker Fabrikalarının satışının onaylanması ile ilgili  Kırşehir Aktüel’e açıklamalarda bulundu.

Özelleştirme Yüksek Kurulu Kırşehir,Turhal, Yozgat, Çorum ve Bor şeker fabrikalarının satış ihalesi sonuçlarına onay verdi.

Şeker-iş satışın iptali için mahkemeye başvuruyor.

Devam eden mahkemelerin yanı sıra pazartesi günü satışın iptali için tekrar mahkemeye başvuracağı bilgisini veren Şeker-iş  Kırşehir Temsilcisi Bilal Şahin, daha önceki iptal olan satışta 1 kusur varsa şimdiki satışlarda 10 kusur var diyerek, istedikleri kadar satsınlar, mahkeme bu satışı geri döndürecek dedi.

Petlas’dan daha çok girdisi olan bir fabrika olan Şeker Fabrikasının gelirinin halka dağılımı söz konusu olduğunu belirttiği konuşmasında, eğer satış olursa hem ekonomik hemde sağlık olarak büyük zararlar göreceğiz dedi.

Şahin, Avrupa da ve gelişmiş ülkelerde Pancar politikalarının Panko birlik tarzında oluşumlarla beraber yürütüldüğünü ve fabrikaları onların işlettiğini belirtti.

satışı yapılan fabrikalar içerisinde en karlı işletme olan Şeker Fabrikasının 36 milyon liralık yıllık karı olduğunu, deposunda 300 milyon lira karşılığı olan 92 bin tok şeker mevcut olduğunu bildirerek, satış bedelinin 4 yılda ödeneceğini ve fabrikanın bedavaya gittiğini söyledi.

SATIŞLAR ONAYLANDI

Kırşehir  Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 330 milyon lira ile Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. vermişti.

Turhal Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 569 milyon lirayla Kayseri Şeker Fabrikası, Çorum Şeker Fabrikası için en yüksek teklifi 528 milyon TL bedelle Safi Katı Yakıt şirketi, Yozgat Şeker Fabrikası ihalesi için en yüksek teklifi ise 275 milyon TL ile Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ, Niğde Bor Şeker Fabrikası’nda en yüksek teklif 336 milyon TL ile Doğuş Yiyecek A.Ş., Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’ye (Türkşeker) vermişti.

 

Comments

comments

Bu haber 7639 kez okundu.
Genel - 17:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.