Kırşehir’de Eğitimin Bir Yılı Değerlendirildi

“Fedakârlıkla Çalışarak Kırşehir’de Daha Da Güçleneceğiz” Eğitim Bir-Sen Kırşehir Şubesi, yılsonu değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, ilçe yönetimleri, denetleme ve disiplin kurulu üyelerinin katılımıyla sendika şubesinde gerçekleşti. Toplantıda, şehrimizin bir yıllık eğitim durumu ve sendikanın yılsonu değerlendirmesi masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi ve […]
Genel - 22 Haziran 2017 14:53 A A

“Fedakârlıkla Çalışarak Kırşehir’de Daha Da Güçleneceğiz”

Eğitim Bir-Sen Kırşehir Şubesi, yılsonu değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, ilçe yönetimleri, denetleme ve disiplin kurulu üyelerinin katılımıyla sendika şubesinde gerçekleşti.

Toplantıda, şehrimizin bir yıllık eğitim durumu ve sendikanın yılsonu değerlendirmesi masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Oktay Cebeci, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sendika açısından verimli geçtiğini ifade ederek, “Amacımız bir yılın durum değerlendirmesini yapmak. Sizlerin emek ve gayretleriyle sendikamız son iki yıldır ilimizde yetkiyi elinde bulundurmaktadır. Bu yıl üye sayımız bin dokuz yüz elli seviyesine ulaştı. Sendikamızın kendine ait yeni bir yer edindik. Burası geniş bir salonu, okuma ve çalışma odalarıyla her zaman üyelerimize yönelik seminer, konferans gibi her türlü etkinliği rahatlıkla yapabilecek kapasiteye sahip. Bu yıl sendikamız açısından verimli ve başarılı geçti diyebiliriz. Haftalık okul ziyaretlerimiz, üye buluşmalarımız, hafta sonları toplantı, seminer ve kurs gibi faaliyetlerimiz devam etti. Bizler büyük bir aileyiz, sizlerin sendikamıza ve şehrimizin eğitimine katkılarını önemsiyoruz. Bu konuda eleştirileriniz, öneri ve teklifleriniz bize güç verir. Yapmış olduğumuz çalışmalarda daha çok katılımcıya ihtiyacımız var. Birlikten her zaman kuvvet doğar. Kuvvetimize kuvvet katmanızı bekliyoruz” dedi.

İŞ GÜVENCESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Şube Başkanı Cebeci, Eğitim Bir-Sen’in çalışma prensiplerine de değinerek, “Biz, Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak milletimizin refah ve huzur içerisinde yaşaması için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışan ve insanlık için atılması gerek adımları atan bir sendikayız. Eğitim-Bir-Sen insanların gönlüne hitap eden bir sendikadır. Çalışanların sorunlarına eğilen ve çözüm üreten tek sendikadır. Eğitim Bir Sen bunun için tercih edilmektedir. Mehmet Akif İnan’ın attığı tohum büyümüştür. Eğitim-Bir-Sen Türkiye’ye mal olmuş bir sendikadır. Daha demokratik, daha özgürlükçü, daha aktif, daha adil, herkes için demokrasinin var olduğu bir Türkiye için Eğitim-Bir-Sen’e ihtiyaç vardır. Bu uğurda emeği geçen üyelerin katkılarını asla unutmayacağız. Çok zor şartlarda bir araya gelmiş bir grup gönül adamı sendikamızı bugün Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu haline getirdi. Sendikacılık bir gönül işidir, fedakârlık işidir. Bu yıl da aynı fedakârlıkla çalışarak Kırşehir’de daha da güçleneceğiz. Bu başarının en önemli sahibi de ilçe temsilcilerimiz ve kurum temsilcilerimiz olacaktır. Gündemimizde de şu anda iş güvencesi, mülakatla memur alımı, yeni müfredat ilk sıralarda yer almaktadır. Sendikamız ‘iş güvencesi kırmızıçizgimizdir’ anlayışı ile hareket ediyor. Mülakatla öğretmen, memur alımına da karşıyız. Biz bir ölçü olmasını ve bu ölçüye göre öğretmen ve memur alımından yanayız. Emeği, katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıda Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan da birer konuşma yaptılar.

Milletvekili Salih Çetinkaya, “Kırşehir eğitimde marka şehirdir. Tüm genel sınavlarda başarı seviyemiz yüksektir. Mesela son TEOG sınavında Türkiye ikincisiyiz. Hedefimiz tabi ki birinci olmak. Bu başarıda sizlerin de katkıları büyüktür. Ülke olarak son yıllarda ciddi süreçlerden

geçiyoruz. En son 15 Temmuz darbe ve işgal girişimini yaşadık. Allah’a şükür bu olaydan güçlenerek çıktık. Bölgesel sorunlarımız, ülkemize yönelik tehditler devam ediyor, hepimizin uyanık olması ve bu bilinçle çalışması gerek. Ben ramazan ayınızı, kadir gecenizi, bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Mikail Arslan da, eğitim alanında şehrimize yönelik yeni proje ve çalışmalarından bahsederken, yapılacak yeni altı okulun ihale süreci ve gelinen son nokta hakkında bilgiler verdi.

Toplantı, tüm katılımcılar söz alarak sendika başkanı ve vekillere görüş, öneri ve tekliflerini dile getirmesiyle sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 4420 kez okundu.
Genel - 14:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.