Kırşehir’de Mıntıka Temizliği

Şehrimiz’de Daha Temiz Ve Yaşanılabilir Bir Çevre İçin 24 Saat Hizmet Veren Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çalışmalarına Ara Vermeden Sürdürüyor. Belediye olarak ilk önceliklerinin kirliliği ortadan kaldırmak olduğunu belirten Başkan Bahçeci, amaçlarının kent halkının daha temiz bir ortamda yaşamasını sağlamak olduğunu ve bu amaç doğrultusunda Kırşehir’in 14 mahallesi ve ana arterlerinde mıntıka temizliği yaptıklarını […]
Genel - 17 Haziran 2017 14:00 A A

Şehrimiz’de Daha Temiz Ve Yaşanılabilir Bir Çevre İçin 24 Saat Hizmet Veren Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çalışmalarına Ara Vermeden Sürdürüyor.

Belediye olarak ilk önceliklerinin kirliliği ortadan kaldırmak olduğunu belirten Başkan Bahçeci, amaçlarının kent halkının daha temiz bir ortamda yaşamasını sağlamak olduğunu ve bu amaç doğrultusunda Kırşehir’in 14 mahallesi ve ana arterlerinde mıntıka temizliği yaptıklarını ve bu çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Temizlik ekiplerinin aralıksız çalıştığını belirten Başkan Bahçeci şunları kaydetti:

“Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimiz süpürülüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor.

“Mahallelerimizde ve birçok bölgede temizlik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Temizlik ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yaparak, çöp ev, metruk binalar, boş alanlar ve sitelerde temizlik çalışması yapmaktadır. Bunların yanı sıra 14 mahallemizde de ciddi bir temizlik operasyonu yapıyoruz. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor.”

ÇEVREYE NE KADAR DUYARLIYIZ?

Vatandaşları çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet eden Başkan Bahçeci, “Evsel atıkların toplanması ekiplerimiz tarafından 3 vardiya olarak günün 24 saati yapılmaktadır. Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimizin tamamı sabah saat 06.00 itibari ile süpürülmeye başlanıyor. Ayrıca saat 14.00 itibarıyla tüm ana arter ve yaya trafiğin yoğun olduğu bölgelerimizde saat 21.00’e kadar süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Gece saat 23.00 itibarıyla sabah saat 06.00’ya kadar toplanan ana arterlerin süpürme ve temizliği yapılıyor. Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Temizlik ekiplerimiz her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde grup çalışması yaparak, çöp, ev, metruk binalar, boş alanlar, siteler ve yeşil alanlarda temizlik çalışması yapmaktadır. Vaktinden önce çöp bırakan vatandaşlarımıza da cezai işlemler uygulamaktadır. Buradan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çöplerini zamanında ve belirlenen yerlere bırakmalarını öneriyorum” ifadesini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 6611 kez okundu.
Genel - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.