Kırşehir’de, Terör Örgütü PKK Üyesi Oldukları İddiasıyla 3 Kişi Yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, kentte terör örgütü PKK adına faaliyette bulundukları ve örgüte destek sağladıkları iddia edilenlerin yakalanması için çalışma başlattı. Bir şantiye ve çeşitli adreslere operasyon düzenleyen ekipler, kent merkezinde bazı kamu ve özel kurumlardan taşeron iş alan müteahhit B.S. ile Diyarbakır’dan gelen çalışanları E.B. ve S.V’yi […]
Genel - 13 Temmuz 2017 17:00 A A

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, kentte terör örgütü PKK adına faaliyette bulundukları ve örgüte destek sağladıkları iddia edilenlerin yakalanması için çalışma başlattı.

Bir şantiye ve çeşitli adreslere operasyon düzenleyen ekipler, kent merkezinde bazı kamu ve özel kurumlardan taşeron iş alan müteahhit B.S. ile Diyarbakır’dan gelen çalışanları E.B. ve S.V’yi gözaltına aldı.

Şantiye ve adreslerdeki aramalarda bazı doküman ve dijital materyallere el konuldu.

“Terör örgütüne üye olmak ve destek sağlamak” iddialarıyla gözaltına alınan zanlılar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek emniyete götürüldü. (AA)

Comments

comments

Bu haber 7364 kez okundu.
Genel - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.