KIRŞEHİR’E BU YAKIŞIRDI

Sanat dünyasına kazandırdığı değerler ve kattığı eserler eşine az rastlanır nitelikte olan Kırşehir, gelecek nesillere bu bağlamda yaptığı yatırımların meyvesini almaya başladı. 4 sene önce Belediye başkanı yaşar Bahçecinin isteği ile kurulan “Çocuk Korosu” dün akşam verdiği konserle izleyenlerden tam not aldı. Çocukların gözlerindeki ışık kadar ailelerinde mutluluğu açıkça gözlenirken, ailelerden yapılan yorumlarda ;” Koroya […]
Genel - 4 Mayıs 2018 22:08 A A

Sanat dünyasına kazandırdığı değerler ve kattığı eserler eşine az rastlanır nitelikte olan Kırşehir, gelecek nesillere bu bağlamda yaptığı yatırımların meyvesini almaya başladı.

4 sene önce Belediye başkanı yaşar Bahçecinin isteği ile kurulan “Çocuk Korosu” dün akşam verdiği konserle izleyenlerden tam not aldı.

Çocukların gözlerindeki ışık kadar ailelerinde mutluluğu açıkça gözlenirken, ailelerden yapılan yorumlarda ;” Koroya dahil olduktan sonraki, arkadaşlarıyla arasındaki birlik ve beraberlik ruhunun gelişimine hayran kaldık. çocuklarımız daha mutlu. Allah eğiticilerinden, yöneticilerden razı olsun” şeklinde oldu.

Türkiye Polifonik Korolar Şenliğinde her sene ödüller alan 80 kişilik ekip 8 Haziran’da aynı etkinlikte yine sahne alacak.

TRT repertuvarı çocuk şarkıları ağırlıklı eserler seslendiren koro bu sene ilk defa, bütün formlarda eserler seslendirdi.Memleket türkülerinden kanon yapmaya kadar bir çok alanda hürnerlerini sergilediler.

Bütün okullardan yetenekli çocukların bir araya gelmesiyle oluşan koro her hafta yaptığı çalışmalarla daha iyi olmayı hedeflerken, Koroya Piyanoda Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi Müzik öğretmeni Ayten Şahin, Bağlamada Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Bekir Tanyeri eşlik ediyor.

Koroyu  10 yıldır, çocuk korosu kurup yöneten tecrübeli isim Levent Cihan Ceylan yönetirken, 4 yıldır Kırşehir belediyesi bünyesinde yürütülen faaliyet ve destekle gittikçe dev eserler oluşturduğu  gözlemleniyor.

Levent Cihan Ceylan yönetimindeki korolardan, Güzel sanatlar lisesi, konservatuvar eğitimi ve Müzik alanında öğretmenlik yapan kişiler bulunuyor, en küçüğü anaokulunda en büyüğü orta okul son sınıfta olan bireylerden oluşan çocuk korosundan yaşı itibari ile çıkan çocuklar yine Kırşehir Belediyesinin gençlik korolarında gelecek nesillere sanat yansıtmak için doğuyor.

Comments

comments

Bu haber 12104 kez okundu.
Genel - 22:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.