KIRŞEHİR’İN ADI BÜYÜKŞEHİRLERLE BİRLİKTE ANILMAYA BAŞLADI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın İDDİALARA göre görevden el çektirilmesinin ardından, sosyal medyada ve kamuoyunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’na sonrasın da Kırşehir Belediye başkanlığına aynı yöntemle el çektirileceği iddia edildi. Böylelikle İstanbul ve Ankara gibi Büyükşehirler le Kırşehir’in de ismi ön plana çıkıyor. Başbakan Yıldırım’ın ziyareti ve bıraktığı izlenim Sayın Başbakan Binali Yıldırım şehrimize […]
Genel - 25 Eylül 2017 12:10 A A

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın İDDİALARA göre görevden el çektirilmesinin ardından, sosyal medyada ve kamuoyunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’na sonrasın da Kırşehir Belediye başkanlığına aynı yöntemle el çektirileceği iddia edildi. Böylelikle İstanbul ve Ankara gibi Büyükşehirler le Kırşehir’in de ismi ön plana çıkıyor.

Başbakan Yıldırım’ın ziyareti ve bıraktığı izlenim

Sayın Başbakan Binali Yıldırım şehrimize teşrif edip, Neşet Ertaş ve Ahi Evran-ı Veli Hz. Türbesini ziyareti akabin de Belediye de bulunduğu esnada meydan da bekleyen kalabalığın olmaması, elle sayılabilecek insanların bile devlet kurumlarından GÖREVLENDİRME İLE getirildiği öne sürülürken, sayın Başbakanın şehre teşriflerinde bile halkın bezdirilerek küstürüldüğü bu gelişmeye de gerekçe olarak Belediye’nin projelerini uygularken yapmış olduğu zamanlama hataları, yetkililerin esnafa sert tavır takınmaları, sorumluluklarının dışına çıkan keyfi işler yaparak ihalelerde şaibe bırakmalarına, siyasi otorite ve bürokrasinin bütün kurumlar da atama ve yer değişikliklerin de etkin olmaya çalışmalarına bağlanıyor.

Kaman,Mucur,Çiçekdağ,Akpınar,Akçakent,Boztepe NERENİN İLÇESİ ?

Geçtiğimiz hafta boyunca şehrimiz de ne yapıldığı konusun da toplumun kafasında oluşan soru işaretleri devam etmekte. AHİLİK HAFTASI MI, ESNAF BAYRAMI MI, NEŞET ERTAŞI ANMA PROĞRAMIMI, KİTAP GÜNLERİMİ, ŞEY EDEBALİ TÜRKMEN BEYİ FESTİVALİ Mİ..?

Bu kadar kalabalık başlık altın da aradığını bulamayanlar da var, karmaşa esnasın da belki de en önemli organizasyon olan kitap fuarını ihmal eden yetkililer, ilçelerimiz den etkinliğe servis kaldırmayı neden düşünemediler, ilçeler hangi vilayete bağlı, bu etkinlik sadece şehir merkezine mi düzenlendi ? Sayın Başbakanın konuşmasına görevlendirmeyle getirdiğiniz insanlara yaptığınız uygulamanın aynısı kitap fuarında pek tabi uygulamaya konulabilirdi.

Diğer şehirlerde yapılan kitap fuarların da öğrencilere dağıtılan kupon uygulaması belediye tarafından neden ihmal edildi?

Üniversitelin açılış tarihi ile uyumlu bir takvim de yapılarak hem sene içerisine etkinlikleri yayarak şehri daha sosyal bir hale getirmeyi neden akıl edemediniz ?

Standları ziyaret eden bir tane bürokrat bir tane siyasi bir tane yetkili var mı, ( SAYIN BAKAN BAK HARİÇ ) eğer stand arasından el sallayarak geçtiğinizi ziyaret sayıyorsanız, fuar alanın daki kitapevi sahipleri gelecek sene Ankara-Kayseri yolundan geçerken el sallar geçerler bilginize sunulur.

Genel olarak yapılan bütün etkinlikler de ESNAF İÇİN NE YAPILDI? AHİLİK İÇİN NE YAPILDI? sorusu cevap aramaya devam ediyor.

1.3 trilyon bütçe ile yapılan, kimin ne yaptığı belli olmayan etkinlikler de HALKIN SANATÇISINI halkın önüne atan bürokratlar, esnaf yemeği adı altın da yemek düzenleyip ne kadar daire başkanı varsa ne kadar bürokrat siyasetçi varsa toplanıp birbirinizi ağırlamanız, araya bir iki esnaf serpiştirip birbirinizi hediye yağmuruna tutmanız, halkı anlamamak noktasın da açtığınız çığırlar  toplum nazarın da kırgınlığı oluşturan başlıklardan bazıları.

Comments

comments

Bu haber 10973 kez okundu.
Genel - 12:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.