KIRŞEHİR’İN EN BÜYÜK, MİNİK YATIRIMI

Kırşehir’de yaklaşık 10 aydır hizmet ve eğitim sunan RoboCode  Kodlama ve Robotik Atölyesi meyvelerini vermeye başladı. Küressel gelişmelerin teknolojiyi yerinde saydırmadığı, her alanda yüksek teknolojiye ihtiyaç duyulmasıyla beraber gözler bu alanda temel eğitime çevrilmişken, Kırşehir’de bu alanda yapılan yatırım, minik kursiyerlerin velileri tarafından Müthiş bir Fırsat olarak değerlendiriliyor. Kırşehir’de kurulan Robot kodlama ve maker atölyesi […]
Genel - 6 Ocak 2018 21:19 A A

Kırşehir’de yaklaşık 10 aydır hizmet ve eğitim sunan RoboCode  Kodlama ve Robotik Atölyesi meyvelerini vermeye başladı.

Küressel gelişmelerin teknolojiyi yerinde saydırmadığı, her alanda yüksek teknolojiye ihtiyaç duyulmasıyla beraber gözler bu alanda temel eğitime çevrilmişken, Kırşehir’de bu alanda yapılan yatırım, minik kursiyerlerin velileri tarafından Müthiş bir Fırsat olarak değerlendiriliyor.

Kırşehir’de kurulan Robot kodlama ve maker atölyesi sayesinde çocuklar küçük yaşlardan itibaren teknolojilerini kendileri üretmeye başlıyorlar.

Değişik yaş grupları halinde hafta sonları eğitim alan öğrenciler, kısa sürede, fen bilimleri ve matematik derslerine katkı sağlarken, geleceğimizin en önemli aktörleri olan robotları kodlamayı ve robot yapmayı öğrenyorlar.

Geleceğimizin emanetçisi bu kursta çok eğlenerek eğitim gördükleri gözlenirken velilerin ve öğretmenlerin dikkat çektiği diğer bir konuda hayal güçlerinin gelişim göstermesi.

Elinden telefon ve telefon oyunlarını düşürmeyen nesil’in heba olmamasını dile getiren kurum yetkilileri, akıllı araçlar ve sistemler üreten çocuklarımızın bunu keyif  alarak, hayal dünyasını geliştirerek ve temel derslerini geliştirerek büyümesini istiyorsak bu fırsatı hizmete sunuyoruz” dedi

 

 

KİŞİYİ ALGILAYICILI OTOMATİK ÇÖP TENEKESİ

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 7521 kez okundu.
Genel - 21:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.