KIRŞEHİR’İN EVLADI UZMANLAR FEDERASYONU GENEL BAŞKANI OLDU

Uzman Çavuşların Ülke genelindeki en büyük destekçisi olan Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanlığına Kırşehirli Arif Saylam seçildi. Uzman Çavuşların bir araya gelebilmesinde, sorunlarını ve isteklerini gerekli mercilere iletebilmesinde ve Uzmanlar Federasyonu Oluşumunda büyük gayret ve emeği olan, diğer bir başarılı isim Ali Tilkici’nin Başkan vekilliği görevini yürüten Arif Saylam, Genel Başkan Ali Tilkici’nin sağlık nedenleri nedeniyle […]
Manşet Haberleri - 27 Şubat 2019 00:30 A A

Uzman Çavuşların Ülke genelindeki en büyük destekçisi olan Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanlığına Kırşehirli Arif Saylam seçildi.

Uzman Çavuşların bir araya gelebilmesinde, sorunlarını ve isteklerini gerekli mercilere iletebilmesinde ve Uzmanlar Federasyonu Oluşumunda büyük gayret ve emeği olan, diğer bir başarılı isim Ali Tilkici’nin Başkan vekilliği görevini yürüten Arif Saylam, Genel Başkan Ali Tilkici’nin sağlık nedenleri nedeniyle görevi bırakması üzerine yönetim kurulu kararıyla genel başkan seçildi.

Bugüne Kadar Federasyon Genel Başkan Vekili olarak yaptığı çalışmalar İle camiamızın takdirini almış olması ve tecrübesi ile bundan sonraki yapacağı çalışmalarda Uzman Çavuş Camiasını ve Federasyonu daha ileriye taşıyacağına inanılan Arif Saylam, bir açıklama yaptı.

Federasyonun kurulmasından bügünde kadar sırt sırta büyük emek sarf ettiğim arkadaşlarım ifadelerini kullandığı açıklamasında;

“Değerli Camiamız

Öncelikle Federasyonumuzun Genel Başkanı Sn. Ali Tilkici’nin 23.02.2019 tarihinde Akşam saatlerinde evinde rahatsızlanması ve tedavi süreci sonucunda doktorun hayati tehlike noktasındasın sigara telefon stresten uzak durması gerektiğini ifade etmiştir.

Ali Başkan Bu camia İçin büyük bir kayıptır.
Federasyonumuzun gelişmesinde uzman Çavuşlar’ın tarihinde sesinin bu kadar duyulmasında çok büyük emeği vardır.
Gecesini gündüzüne katarak günde 8 tane hap kullanarak elinden gelenin fazlası İle bu görevi yerine getirmiştir.

Şahsım adına Federasyonun kurulmasından bügünde kadar sırt sırta büyük emek sarf ettik. Gecelerimizi gündüzümüze kattık km lerce yollar yaparak bugüne kadar sıkılmayan uzman çavuş eli bırakmamak İçin il il gezdik.Meclis önünde içinde Bakanlıklarda miting alanlarında el ele 3269 sayılı kanun mücadelesi verdik.
Bana bu süre içinde kanun yönetmelik yönerge konusunda büyük katkısı oldu ve Tuzed genel Başkanlığı görevini Ömer Doğan Başkanıma Uzmanlar Federasyonu Başkanlığı görevini Şahsıma Bırakmış aslında bizlere ağır bir sorumluluk yüklemiş olup Cenab-ı Allah’tan bu zorlu görevde Peygamber ocağında Vatan Bayrak Millet şuuru İle görev yapan Kıdemli Büyüklerim Kardeşlerim ve Mesleğinin Başında yeni olan Uzman Çavuş Camiamız Kutlu Davada Emekli Olmuş Büyüklerim, 3269 saylı Kanunun Acımasız yönlerinden Dolayı Mağdur Sivil Memur Emeklisi Olan Büyüklerim, Görevinden üniformasına leke getirmeden sözleşmesi bitmesine Müteakip ayrılan kardeşlerim Sağlık Sebebi İle ayrılan kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıları El Birliği dayanışma birlik beraberlik içerisinde Uzmanlar Federasyonu bünyesinde aşmayı oturduğumuz koltuğun ve temsil ettiğimiz camianın hakkının öbür dünyada ağır bir imtihan olduğunu ateşden gömlek olduğunu ve bu şuurla hareket etmeyi Mevlam bizlere nasip eylesin ve bu kutlu dava da sizlere karşı bizleri mahçup eylemesin bizleri bu davada muzaffer eylesin diyor.

Ali Başkana Cenab-ı Allahtan Acil Şifalar diliyor. Sonuna kadar yanında olduğumuzu ve olacağımızı bildiriyorum.Herşey İçin Teşekkürler Büyük Başkan ” ifadelerini kullandı

Büyük fedakarlıklarla bir çok işler başaran Ali Tilkici’de yaptığı açıklamada;

DEGERLİ YİĞİTLERİM 
Öncelikle geçirmiş olduğum rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileyen dua eden tüm herkese teşekkür ederim.
Strese yorgunluğa bağlı kalp spazmı geçirdim. anjiyografi yapıldı şu an durumum iyi. en son Cumartesi i günü şehit Mehmet han ın cenaze törenine katıldım.
orada şehit babasının göğsümde ağlaması psikolojik ve ruh olarak beni bitirdi.
zaten geçmişten gelen bir kalp rahatsızlığım var. aort damarımda 2 tane stend mevcut.
bu stenlerin olduğu damar hali hazırda %90 kapalı durumda yeni bir balon işlemi veya stend konulması lazım.
Doktor tavsiyesi üzerine Sigara Telefon stresten uzak durmam konusunda tavsiye edildi 
bir müddet dinlenmem ve stresten uzak durmam hayati önem taşıyor.
DEĞERLİ KARDEŞLERİM
Yaklaşık 2 yıldır bizleri destekleyen yiğitlerle uzman çavuşların hak mahrumiyetleri için mücadele ettik.
bu süreçte görüşmediğimiz bir devlet yetkilisi kalmadı.
gece gündüz başka hiçbir şey düşünmeden koşturduk.
en azından uzman çavuşların sesi her kesimde duyuldu Mağduriyetler öğrenildi
Mecliste Başta Sayın Mhp. Gen.bşk. Yrd. İzzet Ulvi Yönter olmak üzere sayısız milletvekili uzman çavuşların mağduriyeti için konuştu.Kanun teklifleri verdi mücadele etti.
Dernek olarak başlayan mücadelemiz Federasyon konumunda kurumsal bir yapı hali ile devam etti.
Özellikle TUZED babası vefat eden uzman çavuş çocuklarımıza burs verdi.
Derneğe ve federasyona gelen her türlü telefona yardım ihtiyacına cevap vermeye çalıştık.
Meşakkatli bir yolculuktu.
Bu mücadeleyi yaparken TUZED Derneği ve UZMANLAR FEDERASYONU yönetiminin Ailesinden feragat ederek mücadele ettiğine tüm camia şahitlik eder.
yaptığımız mücadele 33 yıldır değiştirilmeyen gün güne kötüye giden bir kanun ve yönetmeliği değiştirmeye çalışmak,
yaşanılabilir aile birlikteliğinin olduğu bir statüye kavuşmaktır.
yol zorlu idi Bayağı bir yol kat ettik.
Ne yazık ki bazı meslektaşlarımız bu mücadeleye çomak sokmaya çalıştı.
bunlar özellikle şahsımı ve yönetimi dışarıda hak aramak yerine içeriyle uğraşmaya,moral motivasyonu kaybetmeye neden oldu.
TUZED derneğinin şu anda kimseye borcu yoktur.
118 ,500 TL ye alınan bir aracı ve kayseri’ de demirbaş olarak 3+1 dayalı döşeli tüm demirbaşı ile hizmet için malzemeleri bulunmaktadır.Kasasinda 40 bin liraya yakın para vardır. Basım ücretleri ödenmiş 5 ayrı kitap vardır. 
uzmanlar federasyonun
tüm borçları ödenmiş olup kimseye borcu yoktur. Kasasında 6 bin tl para bulunmaktadır.
İçersinde alınmış demirbaş malzemesi ve ayrıca her odasında donanımlı pc yazıcıları bulunmaktadır.
Bu imkanları yaratan emek everen bu imkanları sağlamaya vesile olan tüm yiğitlere teşekkür ediyorum.
DOKTOR TAVSİYEME HAYATİ TEHLİKELERİMDEN AİLEM VE COCUĞUMU DÜŞÜNEREK BUGÜN İTİBAREN TUZED GENEL BAŞKANLIĞINDAN
VE UZMANLAR FEDERASYONU GENEL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDİYORUM. 
TUZED GENEL BAŞKANLIĞINI YOL ARKADAŞIM ÖMER DOĞAN’A TESLİM EDİYOR.
UZMANLAR FEDERASYONU GENEL BAŞKANLIĞINI ARİF SAYLAM KARDEŞİME TESLİM EDİYORUM.
BENDEN SONRA BU YAPIYI DAHA İLERİYE TAŞIYACAKLARINA İNANCIM TAMDIR.
SİZLERİNDE MÜCADELEDE DESTEKLERİNİZ KONUSUNDA DAHA GAYRETLE YÖNETİME DESTEĞİNİZE İNANCIM TAMDIR. 
ŞAHSIM ADINA TUZED DERNEĞİ VE UZMANLAR FEDERASYONUN Yönetiminin her zaman arkasındayım.
Mağduriyetler bitecekse bunu dernek ve federasyon uzman çavuşların güç birlikteliği ile bitirecek.
Bana ihtiyaç duyulan her anda koşarak gider gerekeni yapacağıma inancınız tam olsun.
Sizlerden tek isteğim. Ortalığı karıştırmak isteyenlere,makam hırsı olanlara,fesatlara dedikoduculara aldırmadan FEDERASYON VE derneklerin arkasında durmanızdır.
Özellikle izzet ulvi YÖNTER Bu mücadelede uzman çavuşların meclis deki sesidir.
Doktor tavsiyesi üzerine bir müddet telefonum kapalı olacak.
bu süreçte Yöneticilerin telefonlarına cevap vereceğim.
Bu vesile ile bana destek veren çırpınan uğraşan hakkı geçen tüm camiama hakkımı helal ediyor. Onlarında hakkını helal etmelerini dualarını bekliyorum.

Şahsıma aileme Yönetimime ağır ithamlarda bulunan uzman çavuşlara hakkımı helal ediyor ve onlara’da iki kelam yazmak istiyorum.
Bu yol meşakkatli bir okadır da zorlu bir yolculuk her türlü insanlar ile uğraşmak yeri gelir sadece saatlerce derdini unutup onun derdi ile dertleneceğim bir yolculuktur makamlar gelip geçici olup biz bu yola davamız için çıktığımızı gerektiği zaman aldığımız emanete zarar gelmeden bırakmasını camiamın kılına zarar gelmemesi için çırpınan insanlar olarak başladık ve bitirdik. Bugüne kadar gece gündüz çırpınarak getirdiğimiz bu mücadelede senelerce aylarca yıllarca sessizce koltuklarında oturanları da gördük şunu unutmayın ata sözü meyve veren ağaç taşlanır. Ama sizler birlik içinde tutmak için uğraşırken sizler taş yerine kayaları attınız bizler bu kayalar ile mücadele ettik. Allah şahit sizlere hakkım helal ediyorum ama Allaha da bugünleri bırakıyorum.
Bu mücadele de benimle gecesini gündüzüne katan yöneticilerime bu yolda başarılar diliyor onlarında dualarını bekliyorum. 
31 Mart Öncesi hakların alınması durumunda bana en büyük ilacın olacağını da hatırlatıyor.
Vatan Millet Bayrak Aşkı ile kahramanca mücadele eden tüm yiğitlerime emekli kardeşlerime görevinden ayrılmak zorunda kalan kardeşlerime selamlarımı iletiyor.
Tüm camiama Saygılarımı sunuyorum. 
Dualarınızı Bekliyorum. ifadelerini kullandı

Ali Tilkici başkana Kırşehir Aktüel ailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, Yeni Genel Başkan Arif Saylam’a başarılar diliyoruz.

Kahraman Türk Ordusunun en çok şehit ve gazi veren rütbesi olan Uzman Çavuşlara hizmeti görev edinen  herkesin destekçisi olacağımızı beyan ediyoruz.

Comments

comments

Bu haber 21824 kez okundu.
Manşet Haberleri - 00:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.