KIRŞEHİR’İN GELİŞMESİNE ENGEL OLANLAR

2011 senesi mayıs ayında şehrimize yatırım yapmak isteyen işkadını, bir firma kurar ve çalışmalara başlar. Hedef “ SÜT YÖNLÜ ENTEGRE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ “ KASIM 2012 de ihaleye girilip ön izin şartnamesinde belirlenen iş kolu budur, 3milyon 705 bin lira yatırım ve 17 kişiye en az beş sene istihdam sağlama şartıyla devlet arazileri 49 yıllığına […]
Genel - 13 Kasım 2017 16:02 A A

2011 senesi mayıs ayında şehrimize yatırım yapmak isteyen işkadını, bir firma kurar ve çalışmalara başlar.

Hedef “ SÜT YÖNLÜ ENTEGRE KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ “ KASIM 2012 de ihaleye girilip ön izin şartnamesinde belirlenen iş kolu budur, 3milyon 705 bin lira yatırım ve 17 kişiye en az beş sene istihdam sağlama şartıyla devlet arazileri 49 yıllığına bu iş kadınına verilir.buraya kadar normal, ihaleye girilebilmesi için şahsın bankadan teminat mektubu alması gereklidir iş kadını ZÖHRE ÇOLAK kendi ifadesiyle Şehirde ismi olan ve güvenilir olduğunu zannettiği BAHAMETTİN ÖZTÜRK’e teklif ederler ve şirketin yüzde 49 unu Bahamettin Öztürk’e yüzde 1 ini de yine Bahamettin Öztürk’ün çalışanı, personeli Hikmet Altuntaş a olmak üzere yarısını devrederler, beraber bu projeyi şehre kazandırmaya gayret edeceklerini zannetmektedirler.

VAKIFBANK tan alınıp ve her ay bana 3500 lira bu “TEMİNAT MEKTUBU İÇİN FAİZ ÖDÜYORUM “ dediği evrak daha sonra anlaşılacak ve Bahamettin Öztürk de kabul edecektir ki, TEMİNAT MEKTUBU değil, REFERANS dır ve hükmü yoktur. Bu yolla bile dolandırılmaya çalışıldığını bildiren Çolak, asıl dolandırılmayı daha sonra öğrendim ki, bankaya yatırmamız gereken Projenin yüzde 20 lik kısmı olan 850 bin tl şirkette yüzde 1 hisse verdiğimiz ve sorumlu müdür seçtiğimiz diğer ortak Bahamettin Öztürk ün emriyle paralar çektirilmiş. Yatırdığımız paranın ortadan kaybolması ve daha sonra onlarca milyarlık projelendirilme ve evrak takibi aşamalarında tek başımıza didindik çabaladık.

İşlerimize takoz koymaya başlayınca,( ruhsat alma noktasında) gerekli ödemeleri yapmayıp bize rest çekince mahkeme yoluna başvurduk ve parayı aldıklarına dair bankalardan resmi yolla yazı istedik, GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANARAK bankalardan bilgi akışını sağladı diyen Çolak, arazilerin 2011 yılından beri FETÖ ye peşkeş çekildiğini de ilave etti.

Biz tapularımızı aldıktan sonra mahkemece kendi ifadeleriylede sabit olarak, umucu grubun o alanda ekili olan yoncasını kendilerine sorarak mahsul ettiklerini, kendisininde kabul ettiğini beyan etti.yıllardır FETÖ ye mali desteği mahkemece sabit olan insanlara destek niteliğinde kararlar aldı dedi.

Şimdi soruyoruz, Kırşehir’e yerli oto fabrikasını kurun diyenler, bu şehrin tüm yükünü biz çekiyoruz diyenler, esnaf kan ağlarken birbirine hediyeler sunanlar, makam ve mevkilerimizi bu işe karıştırmayın diyenler, yatırım yapan insanların parasına göz dikenler, şehre gelen yatırıma koyduğunuz takozlar yetmedi mi…

 

 

Comments

comments

Bu haber 7036 kez okundu.
Genel - 16:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • Mustafa güleç 13 Kasım 2017 18:53

    Şehrin ahi babası milleti kazıklıyor. Siyaset desen kırşehir umrunda değil kıyak emeklilik ve aday olabilirmiyim derdinde geberse umrimda degil basim desen çoğu satılmış..
    Millet desen alışmış. Onmaz bu memleket boşuna çırpınma sende andaragandi yap napacan carka çomak sokuyon senden iyisi olmaz..