KIRŞEHİR’İN GURUR KAYNAĞI “ÇELİK ADAMLAR”

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin hentbol takımının Erkekler Süper Lig’e yükseldiğini, Kırşehir’in artık Süper Lig’de bir takımının olduğunu belirtti. Karakaya, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, AEÜ Hentbol takımının Kırşehir’de bir ilki gerçekleştirerek Süper Lig’e yükseldiğini, Beşiktaş, İzmir Göztepe ve Antalyaspor gibi önemli ve başarılı takımlarla aynı ligde mücadele ederek Kırşehir’e önemli […]
Genel - 21 Temmuz 2018 01:09 A A

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin hentbol takımının Erkekler Süper Lig’e yükseldiğini, Kırşehir’in artık Süper Lig’de bir takımının olduğunu belirtti.

Karakaya, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, AEÜ Hentbol takımının Kırşehir’de bir ilki gerçekleştirerek Süper Lig’e yükseldiğini, Beşiktaş, İzmir Göztepe ve Antalyaspor gibi önemli ve başarılı takımlarla aynı ligde mücadele ederek Kırşehir’e önemli bir mutluluk yaşatacaklarını ifade etti.

Ahi Evran Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü olarak Hentbol 1. Ligi’nde mücadele eden takımın ligi üçüncü sırada tamamlamasıyla birlikte Süper Lig’e çıkmaya hak kazandığını vurgulayan Karakaya, ’Çelik Adamlar’ olarak anılan hentbolcuların kendilerine olan güveni boşa çıkarmadıklarını hatırlattı.

Karakaya, şöyle devam etti:

“Üniversitemizin hentbol takımına olan güvenimiz her zaman tamdır. Takımımız mücadeleye başladığı ilk günden bu yana onlara çok güvendik. Onlar da bizi mahcup etmedi ve hep gurur duymamızı sağladılar. Süper Lig’e yükselen hentbol takımımızın şimdi daha çok çalışması gerekiyor. Kırşehir’de ilk kez bir takımın hentbolda büyük kulüpler arasında yer alması üniversitemiz adına gerçekten gurur verici. Takımımıza olan desteğimiz artarak devam edecek. Yeni transferler yaparak takımımızı daha da güçlendireceğiz. Yeni teknik kadro ile takımımız Süper Lig’de de önemli başarılara imza atacak. Süper Lig’e yükselen takımımızın başarısı Halkbank Genel Müdürlüğü tarafından 50 bin Türk Lirası desteğe de layık görüldü. Tüm sporcularımızı gönülden tebrik ediyorum.”

Comments

comments

Bu haber 6981 kez okundu.
Genel - 01:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.