KIRŞEHİR’İN İLK PATEN ŞENLİĞİ YAPILDI

Kırşehir’de ilki düzenlenen paten şenliği Süleyman Türkmani İlkokulu’nda renkli görüntülere sahne oldu. Öğrenciler arasında gerçekleştirilen turnuvada minikler kıyasıya yarıştı. Sportif faaliyetlere her zaman gerekli önemi verdiklerini belirten Süleyman Türkmani İlköğretim Okulu Müdürü Naci Sargın sözlerine şöyle devam etti: “Süleyman Türkmani İlkokulu olarak öğrencilerimizin sosyal ve sportif faaliyetler yönünden gelişimlerini en iyi şekilde sağlamak, onların özgüvenlerini ve […]
Genel - 25 Nisan 2019 14:19 A A

Kırşehir’de ilki düzenlenen paten şenliği Süleyman Türkmani İlkokulu’nda renkli görüntülere sahne oldu.

Öğrenciler arasında gerçekleştirilen turnuvada minikler kıyasıya yarıştı.

Sportif faaliyetlere her zaman gerekli önemi verdiklerini belirten Süleyman Türkmani İlköğretim Okulu Müdürü Naci Sargın sözlerine şöyle devam etti:

“Süleyman Türkmani İlkokulu olarak öğrencilerimizin sosyal ve sportif faaliyetler yönünden gelişimlerini en iyi şekilde sağlamak, onların özgüvenlerini ve insanlarla olan ilişkilerini geliştirmek için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu faaliyetler öğrencilerimizin becerilerini ve ilişkilerini geliştirme anlamında yardımcı oluyor.

23 Nisan Haftası münasebetiyle  çocuklarımız için çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu etkinliklere paten şenliğini de ekledik. Bilhassa ilimizde yeni olan paten sporunu öğrencilerimizin sevip benimsediğini gördük. Kendi çapında bu sporu yapan öğrencilerimiz vardı. Biz çocuklarımızı bu bağlamda bir araya getirmek istedik. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıftan yaklaşık 60 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz turnuvada öğrencilerimiz tüm aksesuarlarıyla tam takım olarak yarıştılar. Öğrencilerimiz önce bir ısınma turu yaptı. Ardından 4’erli gruplara ayrılarak bayrak yarışı tarzında yarıştılar. Toplamda 200 metrelik parkuru en hızlı şekilde tamamlamaya çalıştılar. Parkuru yaklaşık 28 saniyede tamamlayan 4 kişilik ekibimiz birinci oldu. Madalyalarını yarın düzenleyeceğimiz törende teslim edeceğiz.

 

Okulumuz olarak her zaman sportif faaliyetlere önem veriyoruz. Bunu eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Öğrencilerimizin bu tür faaliyetlerle alt zeminini güçlendirmek onları en iyi şekilde hayata hazırlamak istiyoruz. Bu sistemde devam edersek şenliğimiz ilerde daha kapsamlı hale gelebilir. Bu faaliyetler çocuklarımızın gelişimi için olumlu etki gösterecektir. Bizler de bunun için elimizden geleni yapacağız.”

Turnuva sonunda Efe Takan, Ecrin Akkoç, Furkan İsa Eroğlu ve Nurseda Eğilmez yarışı 28 saniyeyle en kısa sürede tamamlayarak birinci takım oldu.

Comments

comments

Bu haber 9402 kez okundu.
Genel - 14:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.