Kırşehirli 15 Temmuz Kahramanının Yerel Siyasetçilere Veryansını

Kırşehirli 15 Temmuz Kahramanının Yerel Siyasetçilere Veryansını YORUMSUZ kirsehiraktuel.com internet portalı tarafından 15 gün boyunca analiz edilen ve yorumsuz olarak her boyutuyla okuyucuya aktarılan 15 Temmuz kahramanın hikayesini okuyacaksınız. 15 Temmuz kahramanı eski polisi devlet kabul etti yerel bürokrat ve siyasetçi kabul etmiyor          Kırşehir’de görev yapan siyasetçi ve bürokratların kendisini arayıp geçmiş olsun dahi demediğini ifade […]
Genel - 29 Haziran 2017 14:40 A A

Kırşehirli 15 Temmuz Kahramanının Yerel Siyasetçilere Veryansını

YORUMSUZ

kirsehiraktuel.com internet portalı tarafından 15 gün boyunca analiz edilen ve yorumsuz olarak her boyutuyla okuyucuya aktarılan 15 Temmuz kahramanın hikayesini okuyacaksınız.

15 Temmuz kahramanı eski polisi devlet kabul etti yerel bürokrat ve siyasetçi kabul etmiyor         

Kırşehir’de görev yapan siyasetçi ve bürokratların kendisini arayıp geçmiş olsun dahi demediğini ifade eden gazi Murat Daşdemir, “Türkiye’de 15 Temmuzla ilgili düzenlenen organizasyonlara katılım gösterdim. Cumhurbaşkanlığı makamı ve Başbakanlık makamı bu tür davetlerde bulundu. Bende katılım gösterdiğim söyleşilerde 15 Temmuz gecesi neler yaşadığımı ve nasıl gazi olduğumu anlattım.

Kırşehir’de ise ne davet nede talep oldu. Bana bir geçmiş olsun dahi denilmedi. Cumhurbaşkanı Başbakan ve devlet yetkilileri gerekli olan ihtimamı gösteriyorlar. Benim pozisyonumda olan birçok gazi kardeşimle görüşüyorum. Onlarda yerel de anılmadıklarından muzdaripler. O gece yaşandı ve bitti. Bizler ise yaşanılanları kesinlikle bitirmeyeceğiz. 15 Temmuzla ilgili yapılan çalışmaları da ferdi olarak desteklemeye devam edeceğiz. Kırşehir’de hiçbir platformda bir gazi olarak davet edilmediğim için yer almadım. “dedi.

15 Temmuz ruhunun yaşanması mücadelesini veriyor

15 Temmuz ruhunun yaşaması için gönüllü fedai olduğunu belirten ve kirsehiraktuel.com‘a açıklamada bulunan Daşdemir, “Allah ömür verdiği süre içerisinde çocuklarım başta olmak üzere yaşanan kahramanlığı anlatacağım.

Devletimden yaşadığım süreçle ilgili herhangi bir beklentim yok. FETÖ’nün mağduru olarak cezaevinde kaldım. Vekillerimize birkaç kez FETÖ’nün oluşturduğu mağduriyetle ilgili mektup verip yardımcı olmaları talebim oldu. Ama dönüş yapılmadı. “diye konuştu.

Gazete abonesi olmadı diye Kaymakamlık bahçesinde ot toplatıldı

FETÖ mağduru oluncaya dek polis olarak görev yaptığını ve hain yapılanma ile tanışmasını anlatan Daşdemir, gazete abonesi olmadığı için Kaymakamlık bahçesinde ot toplatıldığını şöyle anlattı:

“2001 yılında polis olarak göreve başladığımda FETÖ cemaati üyeleri ile tanıştım. Kendilerine mesafe koydum. Gazetelerine abone olmadım ve sonra kendimi Kaymakamlık bahçesinde kedi kovalarken maydanoz toplarken ve bakkaldan ekmek almaya giderken gördüm.

Maskeleri ise kısa bir süre sonra düştü. İlk görev yerimde tayinim tercih dışı Kocaeli’ne çıktı. Kocaeli ise bir nevi üsleri gibi beni, istemediğim birçok branşta çalıştırdılar. Haksızlık ve zulümde sınır tanımayan örgüt üyesi amirler beni meslekten ihraç ettiler ama aradan geçen 8 sene zarfında ortada ne atılı bir suç var ne hâkim karşısına çıkmışlığım nede iddianamem hazır. Bana attıkları çete oluşturmak suçu ile girdiğim cezaevinde çetemle tanıştım. Bana bunları yapanlar ise 17/25 Aralık sonrası cezaevine girdi zaten, ben de mahkeme huzurunda bir an önce temize çıkmak için iddianamemin hazır olmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Muhbirimle kayıt dışı şekilde konuşmalarımı dinlediler ve muhbirimi vermedim diye birçok olayla karşılaştım. 2009 yılından sonra sürgüne gönderildim. Mesleğimden atıldım. Polislikten atılmış olmamın verdiği durumla çaresiz kaldım. Çocuklarımın nafakası için mücadele ettim. Allah 15 Temmuz gecesi nasip etti. Gölbaşındaki evimden duyduğum patlama sonrası harekete geçtim. O gece vatansever herkes benim yaptığımı yapardı. O günlerde akaryakıt İstasyonlarında sıraya girenler bugün ise adalet için yürüyüş yapıyorlar. Onların gündem olduğu kadar bizler gündem olamıyoruz.

Devletimiz bizim için gerekeni yaptı. Bizler, vatan millet ve bayrak mevzuu için yollara çıktık. Ben vücudumda yer alan parçaları şeref madalyası olarak taşıyorum. Devletimden 15 Temmuz ile ilgili herhangi bir talep sahibi değilim. Ama yerel de bizler için bir talep yok beni üzen nokta bu…

Yerel de davamıza gönül vermiş insanlardan gerekli duyarlılığı görmüyorum. Ben kesinlikle 15 Temmuz günü pişmanlık yaşamadım. Yine olsa aynısını yapar sokaklara çıkarım. Devletimiz, hükümetimiz ile alakalı bir problem kesinlikle değildir.”

Her fırsatta hain FETÖ yapılanmasını lanetleyen, devletin bütün vakar ve ihtişamını kendisine mülk edinen Kırşehir’deki makam sahipleri Kırşehir’in tek 15 Temmuz gazisi ne bırakın halin nedir diye sormayı geçmiş olsun bile dememeleri ne ile açıklanabilir bunu bizde kamuoyuna bırakıyoruz.

Ağır aksak ilerlemeye çalışan bürokrasi çarkının düzelebilmesi için on sene önce bu hain yapılanmaya karşı, ŞEREFLİ MESLEK ŞEREFSİZLERİN ELİNDE diyerek karşı çıkmaya başlayan 15 Temmuz kahramanımız Murat Daşdemir’in çekmiş olduğu her türlü eziyetin telafi edilebilmesi için gerekli hukuki adımların atılmasını beklerken devletine güvenini defalarca tekrar ediyor.

Milletin silahını millete doğrultan üniformalı teröristlerin silahların kan kustuğu o gece ile ilgili anlatacakları gelecek nesiller için çok kıymetli ve her vatandaşımızın mutlaka bu yaşananları dinleyip analiz edilebilmesi için 15 Temmuz Gazimiz Murat Daşdemir’e bunları anlatma fırsatı verilebilmeli. Umarız Kırşehir’deki yöneticiler ve siyasetçilerin geride kalan 1 senede yaptıkları ilgisizlik ve vefasızlık son bulur, gerekeni yapmak için gerekli adımları ivedilikle atmaya başlarlar.

Allah bu vatana tekrar 15 Temmuz kalkışmasını yaşatmasın. Bizde Kırşehir Aktüel ailesi olarak bu vatan için kanını döken bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 16371 kez okundu.
Genel - 14:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.