KIRŞEHİR BASININDAN ORGAN BAĞIŞ KAMPANYASI

Kırşehirli Gazeteci ve Televizyoncular Organ Bağışı Kampanyasına Destek Verdi Sağlık İl Müdürlüğü tarafından “Organ Bağışı Haftası” sebebi ile başlatılan kampanyaya Kırşehir Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Cemiyeti (KIRGARAT-C) ve Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAT) destek sundu. Kampanyaya destek veren Televizyoncu Cansu Kılınç, “Ülkemizde bağışın az olmasını eksiklik olarak görüyordum, Organ ihtiyacının Anne, Babam veya […]
Genel - 8 Kasım 2018 13:22 A A

Kırşehirli Gazeteci ve Televizyoncular Organ Bağışı Kampanyasına Destek Verdi

Sağlık İl Müdürlüğü tarafından “Organ Bağışı Haftası” sebebi ile başlatılan kampanyaya Kırşehir Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Cemiyeti (KIRGARAT-C) ve Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAT) destek sundu.

Kampanyaya destek veren Televizyoncu Cansu Kılınç, “Ülkemizde bağışın az olmasını eksiklik olarak görüyordum, Organ ihtiyacının Anne, Babam veya bir yakınımda oluşması durumunda düşeceğim çaresizliği ve Bu çaresiz durumda bağışla gelecek bir organın ne kadar kıymetli olabileceğini, bağışçının beni ne kadar sevindireceğini düşünerek hareket ettim. öldükten sonra başka bir bedende hayat bulmakta güzel” ifadelerini kullandı.

Bağışçı Gazeteci Didem Ceylan açıklamasında şunları kaydetti; ” Türkiye’de her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında “Organ Bağışı Haftası” olarak kutlanıyor. Uzun zamandır aklımda olan bir konuydu. Kısmet bugüneymiş. Organ Yetmezliği yaşayan hastalar için büyük bir umut ışığı olmak böyle bir girişimde bulunmaktan gurur duyuyorum. BAĞIŞLANAN HER ORGAN HAYATA TUTUNAN BİR CANDIR
Her insan son nefesi verirken bile başka insanlara umut olabilir, onlara hayat verebilir. 10 binlerce hasta organ beklemekte. Öldükten sonra hiçbir işimize yaramayacak olan organlarımızla insanlara hayat verebilmemiz mümkün ve bu fırsatı değerlendirmemiz gerekir. Hayata gözlerimizi yumarken organ bağışı yaparak nakil bekleyenlere umut olabilir, onlara yaşam şansı tanıyabiliriz. İnsanlığa katkı sağlamak için ben de organlarımı bağışlıyorum. Herkesi umut olmaya, doku ve organlarını bağışlamaya davet ediyorum.

Geçtiğimiz günlerde şehit düşen Polis memuru Hayrettin Yılmaz’ın organ bağışçısı olması ve bir çok hayat kurtarmasından çok etkilendiğini belirten Gazeteci Sümeyye Şahin, “Ölünce toprağa karışıp gideceğiz. O nedenle biz öldükten sonra ihtiyaç duyan alilerin yada kişilere can olalım hayat verelim. Bizim yaptığımız küçük bir hareket bazıları için hayat olabilir. O nedenle böyle bir düşünce ile organlarımın tümünü bağışladım” dedi.

Cacabey Meydanı’na kurulan Sağlıklı Yaşam Aracı standında tüm organlarını bağışlayan cemiyet üyeleri kampanyaya yönetim kurulu ile birlikte destek verdi.

Kırşehir’de Cacabey Meydan’ında açılan stantta 60’ın üzerinde kişinin organ bağışı yaparak destek sunduğu kampanya hakkında destek vererek açıklama yapan Kırşehir Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Cemiyeti (KIRGARAT-C) yönetim kurulu; “Sevdiklerimizden birinin organ nakline ihtiyacı olabilir düşüncesi ile hareket eden Cemiyet Yönetim Kurulu ve Üyelerimiz kampanyaya destek vererek organlarını bağışlamıştır.

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye Genelinde Başlattığı Kampanya’nın Kırşehir’de destekçisi olmak adına medya alanında faaliyet gösterenlerin duyarlılığı inanıyoruz ki toplumsal duyarlılığa dönüşecektir” denildi.

Kırşehir’de İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri görevlileri tarafından Organ Bağışı noktasında bilinçlendirme çalışmaları tüm hızıyla kampanya süreci öncesinde ve sonrasında devam etti.

Kırşehir Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Cemiyeti (KIRGARAT-C) başlattığı kampanyaya Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAT)  destek sundu.

 

Comments

comments

Bu haber 7426 kez okundu.
Genel - 13:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.