KIRŞEHİRLİ GAZETECİDEN BBC MUHABİRİNE MÜTHİŞ GOL

Yaptığı haberler ve paylaşımlarla, kaos nerede ben oradayım diyen BBC Farsça Servisi muhabiri Jiyar Gol, Türkiye’de gözaltına alınıp sınır dışı edildiği 30 Haziran 2017 tarihinde Twitter üzerinden attığı mesajda, “Dün, İstanbul’da havaalanında gözaltına alındım, arama yapıldı, sorguya alındım ve sonra da sınır dışı edildim. Nedeni BBC için yaptığım haberler” diyerek  ayrıca 5 saat sorgulandığını yazmıştı. Ülkemizin Savunma Sanayi […]
Manşet Haberleri - 17 Ekim 2018 21:31 A A

Yaptığı haberler ve paylaşımlarla, kaos nerede ben oradayım diyen BBC Farsça Servisi muhabiri Jiyar Gol, Türkiye’de gözaltına alınıp sınır dışı edildiği 30 Haziran 2017 tarihinde Twitter üzerinden attığı mesajda,

“Dün, İstanbul’da havaalanında gözaltına alındım, arama yapıldı, sorguya alındım ve sonra da sınır dışı edildim. Nedeni BBC için yaptığım haberler” diyerek  ayrıca 5 saat sorgulandığını yazmıştı.

Ülkemizin Savunma Sanayi gelişmelerini an be an takip eden ve Savunma Günlüğü sayfası ve hazırladığı bir çok proje ile gelecek vaat eden genç gazeteci Aykut Baş, cesaret örneği göstererek  ” sen terörizmi destekliyorsun ” ifadesini ekleyerek teröristlerle yakın ilişkisini ortaya koyan fotoğraf atmıştı.

Her fırsatta ülkemizi karalamaya çalışan BBC muhabiri Jiyar Gol, Aradan geçen 16 ay süreden sonra Kırşehirli Gazeteci Aykut Baş’a tepki Twit’i atarak “AKP yöneticileri ile tokalaştım, Erdoğan ile ilgili belgeselim var ” dedi.

Yazışma süresince PKK’nın terör örgütü olduğunu ve onları özgürlük savaşçısı olarak lanse ettiğini belirten Baş, terörizme destek verdiği iddia edilen muhabire Gol atmaya devam ediyor.

 

Comments

comments

Bu haber 9924 kez okundu.
Manşet Haberleri - 21:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.