KIRŞEHİRLİ SANATÇININ ESERİ HONG KONG’da SERGİLENDİ

Kırşehirli kısa film yönetmeni Mehmet Kocamış, ödül aldığı bir çok eserle adından söz ettirirken,  Genç Güncel Sanat Proje Yarışmasında başarı gösteren sanatçıların eserlerinden oluşan bir seçki Çin’de 2018 Türkiye Turizm Yılı – Türkiye Kültür Festivali” kapsamında Hong Kong Polyteknik Üniversitesi (PolyU) Innovation Center Foyer Galeri’de sergilendi. 4. Kısa Film Yarışması Birincisi – DEĞER   BAŞARILI ÇALIŞMALARININ ARDINDAN […]
Genel - 6 Kasım 2018 22:33 A A

Kırşehirli kısa film yönetmeni Mehmet Kocamış, ödül aldığı bir çok eserle adından söz ettirirken,  Genç Güncel Sanat Proje Yarışmasında başarı gösteren sanatçıların eserlerinden oluşan bir seçki Çin’de 2018 Türkiye Turizm Yılı – Türkiye Kültür Festivali” kapsamında Hong Kong Polyteknik Üniversitesi (PolyU) Innovation Center Foyer Galeri’de sergilendi.

4. Kısa Film Yarışması Birincisi – DEĞER

 

BAŞARILI ÇALIŞMALARININ ARDINDAN SERGİDE

 

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce; ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla 2015 yılından itibaren her yıl “Genç Güncel Proje Yarışması” düzenlenmektedir. 

 

Bu kapsamda; Genç Güncel Sanat Proje Yarışmasında başarı gösteren sanatçıların eserlerinden oluşan bir seçki, 18-21.09.2018 tarihleri arasında “2018 Çin’de Türkiye Turizm Yılı – Türkiye Kültür Festivali” kapsamında Hong Kong Polyteknik Üniversitesi (PolyU) Innovation Center Foyer Galeri’de sergilenmiştir.

Küratörlüğünü Prof. Dr. Tansel Türkdoğan’ın üstlendiği güncel sanat sergisi; uluslararası alanda ülkemiz güncel sanat pratiklerinin tanıtılmasını amaçlayan bir platform olmuştur.

Söz konusu sergiye “Beyaz Karanfil” adlı eseriniz ile katılımınızdan dolayı teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

FİLMOGRAFİ

2014 yılında yönetmenliğini yaptığı “Beyaz Karanfil” kısa filmi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen  “Birlikte Yaşama Kültürü” konulu “Genç Güncel Sanat Proje Yarışmasında” 193 çalışma arasından “MANSİYON” ödülü almaya hak kazandı.

2015 yılında “Değer” kısa filmi ile 7. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışmasında 114 eser arasından Finalist oldu.

Aynı yıl “Değer” kısa filmi ile  4. Yeşil Barış Hareketi Kısa Film Yarışmasına katıldı. Lefkoşa’da düzenlenen gala gecesinde KKTC 4. Cumhurbaşkanı Sn. Mustafa AKINCI’nın elinden , Birincilik Ödülü’nü aldı.

2016 yılında yönetmenliğini yaptığı “249” adlı kısa filmi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca ulusal genelinde 3.sü düzenlenen  Genç Güncel Sanat “15 Temmuz Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışmasında yarışmaya katılan yüzlerce eser arasından “Başarı ödülünü aldı.

Eserlerin sergileri 2017 yılı 18 Mart günü Çanakkale Şehitliği ve Şehitler Abidesi sergi salonunda Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakan Sn. Binali YILDIRIM’ın katılımları ile gerçekleşti.

2018 yılında “Beyaz Karanfil” kısa filmi ile Genç Güncel Sanat Proje Yarışması’nda başarı gösteren sanatçıların eserlerinden oluşan bir seçkide yer alarak 18-21.09.2018 tarihleri arasında  “2018 Çin’de Türkiye Turizm Yılı – Türkiye Kültür Festivali” kapsamında Hong Kong Polyteknik Üniversitesi (PolyU) Innovation Center Foyer Galeri’de sergilendi.

 

Beyaz Karanfil – 2014 … Kurmaca,  00:03:09

Kültür ve Turizm Bakanlığı “Birlikte Yaşama Kültürü” konulu “Genç Güncel Sanat Proje Yarışması, Mansiyon Ödülü, 2014

Değer – 2015 …. Kurmaca, 00:06:00

  1. Yeşil Barış Hareketi Kısa Film Yarışması (KIBRIS), Birincilik Ödülü. 2016
  2. İstanbul Çevre Kısa Film Festivali, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, Yarışma Filmi. 2016
  3. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması, Finalist. 2016

249 – 2016 … Kurmaca,  00:02:20

Kültür ve Turizm Bakanlığı  Genç Güncel Sanat “15 Temmuz Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması”, Başarı Ödülü, 2016

MEHMET KOCAMIŞ KİMDİR ?

9 Temmuz 1992’de Kırşehir’de doğdu. 2014  yılında  Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümünden 3.lükle mezun oldu. Sonraki yıllarda yönetmenliğini yaptığı kısa filmleri “Beyaz Karanfil”, “Değer” ve “249” ile ulusal ve uluslararası yarışma ve festivallerde ödüller ve özel gösterimler aldı. Şuan  Grafik Bölümü üzerine  yüksek lisans eğitimine devam ederken  aynı zamanda çalışmalarını bağımsız olarak kısa film projelerinde  göstermektedir.

 

Comments

comments

Bu haber 10208 kez okundu.
Genel - 22:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.