KIRŞEHİRLİ ŞEHİTLER ANISINA KİTAP PROJESİ BAŞLADI

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile  KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.
Genel - 20 Ekim 2018 01:14 A A

Şehitlerimiz KADEM Kırşehir Temsilciliği elinden çıkacak kitapla anılacak

Kırşehir şehit Aileleri sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği ile  KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

KADEM Kırşehir Temsilciliği tarafından, toplumsal farkındalık oluşturmak ve şehit ailelerinin desteklenmesi amacıyla Kırşehirli şehitler anısına hazırlanacak olan kitap projesinin çalışmalarına başlandı.

Öncelikle şehit aileleri ve yakınlarının ziyaret edileceği çalışma kapsamında hem şehit ailelerinin acıları paylaşılacak hem de bu ziyaretlerden elde edilecek olan anılar, mektuplar ve hatıraların yer alacağı geniş bir arşivin oluşturulmasına katkı sağlanacak.

KADEM Kırşehir Temsilciliği tarafından çok önem arz eden projenin amacı, şehit ailelerine vefa borcunun bir nebze olsun ödenmeye çalışılması olarak aktarıldı. Şehitlerimizin anılarının ölümsüzleştirilmeye çalışılmasıyla takdir toplayan KADEM yönetimi ve gönüllüleri,  toplumun özellikle de yeni neslin milli ve manevi duygularının perçinlenmesi adına Kırşehir’de bir ilk olan bu projeye öncü olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

 

Comments

comments

Bu haber 6405 kez okundu.
Genel - 01:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.